Smartfóny máloktorej spoločnosti sú diskutované tak často ako tie s logom nahryznutého jablka na zadnej strane. Za všetko jasne hovorí očakávaný iPhone 8, o ktorom sa prvé informácie objavili tesne po oficiálnom odhalení súčasnej generácie označenej číslom 7. 

Búrlivé diskusie neutíchajú ani v týchto dňoch, ba dokonca naberajú na obrátkach. Na svetlo sveta totižto stihlo za posledných pár týždňov vyplávať viacero zaujímavých informácií, ktoré hovoria napríklad o revolučnej selfie kamere či netradičnej OLED obrazovke s uhlopriečkou 5,8-palca, z ktorých bude klasicky využiteľných len 5,15-palca. Zvyšok displeja má byť akousi funkčnou plochou, ktorá by mala nahradiť ikonické okrúhle domovské tlačidlo. Rovnako sa povráva, že pripravovaná novinka zrejme vôbec neponesie skener odtlačkov a hlavným overovacím prvkom bude rozpoznávanie tváre.

Apple iPhone 7 Plus môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografie: Dribble

Najnovšie správy zas informujú o tom, že sa predstavenie iPhonu 8 bude konať neskôr ako sme pôvodne očakávali. Údajne za to môžu neutíchajúce práce na dizajne, pričom sú testované viaceré druhy materiálov, textúr a farieb. Predstavenie sa tak môže uskutočniť niekedy v septembri, no pokojne sa môže stať, že reálne bude toto revolučné zariadenie dostupné až niekedy v novembri. To znamená, že sme stále poriadne ďaleko od toho, aby sme tento očakávaný model držali vo svojich rukách. Okrem toho stále nie je známy jeho finálny dizajn, no vďaka dizajnérovi menom AlHasan Husni si o ňom môžeme vytvoriť akú-takú predstavu.

zdroj fotografie: Dribble

Nenechaj si ujsť
Prevádzkový zisk Apple bol v minulom roku výrazne vyšší v porovnaní so Samsungom

Ten totižto vytvoril zaujímavý dizajnový koncept, ktorý je založený na všetkých doteraz známych únikoch. Šikovný dizajnér tiež obalil systém iOS 11 do „tmavého módu“, na ktorý používatelia Apple zariadení netrpezlivo čakajú už niekoľko rokov. Takýto mód by navyše mohol značne zredukovať spotrebu batérie, nakoľko by pri zobrazovaní čiernej farby boli jednotlivé pixely vypnuté. Pod displejom sa nachádza spomínaná funkčná časť, ktorá slúži na vyvolanie multitaskingu, pričom taktiež nahrádza domovské tlačidlo. iPhone 8 by teda mohol vyzerať aj takto.

zdroj fotografie: Dribble

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom