Spoločnosť Lenovo má pravdepodobne v rukáve okrem pripravovaného modelu Z5 ešte pár ďalších vychytávok. To nám potvrdzuje únik fotografie zverejnenej na zahraničnom webe AndroidHeadlines, na ktorej vidíme pripravovaný model s názvom “Motorola One Power“.

Príchod zabudnutého

Známe označenie Moto X používané od roku 2013 sa vytráca do neznáma a trend určuje odložený názov minulosti. Zatiaľ nie je známe, prečo sa Motorola vracia k staršiemu názvu, hlavne keď bol práve predstavený model Moto G6 a je očakávaný Moto Z3, no pravdepodobne sa chystá zaujímavý krok na trhu. Predsa len, história mena má tendenciu evokovať nostalgiu, ktorá sa po dlhej dobe odmlčania dobre spája s predstavením nových vlajkových lodí. Uvidíme, či v nás má Motorola One Power vyvolať podobný dojem.

Dizajnové dieťa iPhonu X a iPhonu 7?

Fotografia prezrádza dizajn inšpirovaný spoločnosťou Apple – konkrétne sa jedná o akéhosi kríženca medzi zariadeniami iPhone X a iPhone 7. Je možné vidieť veľa podobne riešených dizajnových prvkov, počnúc vertikálne umiestneným duálnym fotoaparátom s LED bleskom, pričom senzory sú ako pri väčšine iných modeloch Motoroly vycentrované, logom v hornej polovici a nápisom v spodnej časti poukazujúcim na Android One.

Všetko pokračuje k výrezu v prednej časti, ktorý za posledný rok prirástol k srdcu nejednej spoločnosti vyrábajúcej smartfóny. Ďalej tu máme umiestnený nápis Motorola, bez ktorého by bol dizajn možno viac čistejší (pripomína to rušivý prvok ponechania tlačidla ako tomu je na Huawei P20 v kombinácií s výrezom), ale to je veľmi diskutabilnou poznámkou, ktorá bude pre mnohých používateľov minimálne rušivým elementom. Všetko následne elegantne zaobaľuje matný čierny povrch.

Možný kandidát na vlajkovú loď strednej triedy

Motorola pokračuje v investovaní do Androidu One. To v praxi znamená kombináciu čistého Androidu s pravidelnými aktualizáciami. Modely, ktoré bežia práve pod ním sa zvyknú klasifikovať do strednej triedy – ako i napríklad Moto X4. Zatiaľ nemáme bližšie technické špecifikácie, a tak nevieme s určitosťou túto informáciu potvrdiť. Pár drobných indícií, ktoré nám prezrádza fotografia, nás však navádzajú k záveru, žeby sa mohlo jednať o silného kandidáta vlajkovej lode modelu strednej až vyššej triedy.

Dychberúca novinka zanecháva mnoho otáznikov

Jedna fotografia priniesla dosť na to, aby sa z tejto hmlou obalenej novinky stal zaujímavý model na trhu. Stále nám však ostávajú mnohé neznáme ako napríklad konkrétne parametre, dátum predstavenia či cena. Názov nám však prezrádza, žeby sa mohlo jednať o ukončenie jednej rady a začiatok druhej. Opäť nám teda neostáva nič viac ako len čakať na ďalšie informácie, ktoré by tentoraz mohlo ohlásiť už priamo Lenovo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom