Trápi vás pokazený displej na vašom iPhone? Nech už ste servisný technik či samotný majiteľ daného zariadenia, neresponzívny displej iPhonu dokáže poriadne potrápiť. Dôvodov, prečo ku strate responzivity zobrazovača dochádza a rovnako tak rôznych ďalších podobných problémov môže byť hneď niekoľko. Poďme sa pozrieť na tie najčastejšie z nich.

Náhodné dotyky alias Ghost touch

Tzv. Ghost Touch sa prejavuje tak, že na displeji sa objavujú nežiadúce, náhodné dotyky, ktoré pôsobia rušivo a bránia používateľovi ovládať zariadenie podľa vlastného uváženia. K odstráneniu Ghost Touch našťastie väčšinou postačí len opätovná inštalácia displeja na iPhone.

Ak toto riešenie problém neodstráni, je dosť možné, že došlo k poškodeniu elektrostatickým výbojom. Ten sa môže vyskytnúť pri neopatrnej inštalácii bez potrebného vybavenia, najmä antistatických rukavíc. V takom prípade je bohužiaľ nutné nahradiť poškodený diel novým.

Displej nereaguje na dotyk

Pri neodbornej výmene displeja na iphone, ale i inom zariadení, môže dôjsť k výskytu chyby, kedy síce zobrazovač na prvý pohľad funguje, nereaguje však vôbec na dotyk. V takom prípade je dobré skontrolovať spojenie displeja zo zvyškom zariadenia, ktoré zabezpečuje flex kábel a prípadne vyskúšať aj opakovanú inštaláciu. Problém by mal následne zmiznúť.

Unsplash.com / Jaelynn Castillo

Čiastočná neresponzívnosť iPhonu

Pokiaľ začne displej vynechávať, resp. bude reagovať na dotyky len náhodne a nepravidelne, je veľmi pravdepodobné, že je poškodený a je potrebná jeho výmena za nový. Za vyskúšanie stojí samozrejme kontrola konektoru s flex káblom, prípadne opakovaná inštalácia.

Problém súvisí s danou verziou iOS

Tento problém sa vyskytoval najmä u zariadení iPhone 8 a iPhone 8 Plus s verziou operačného systému 11.3. V tomto prípade bolo najjednoduchším riešením aktualizovať zariadenie na novšiu verziu, čo je v prípade iphonov možné aj prostredníctvom počítača so značkou Apple.

Unsplash.com / Przemyslaw Marczynski

Pri výmene neresponzívneho displeja na iPhone je veľmi podstatné zvoliť nielen kvalitný náhradný displej, ale taktiež aj vhodné príslušenstvo. Vďaka tomu znížite riziko poškodenia nového zobrazovača aj samotného iphonu na nevyhnutné minimum.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú