Park Star Wars: Galaxy’s Edge, otvorený 31. mája v Kalifornskom Disneylande, oslavuje obrovský úspech. Spoločnosť Disney pripravuje aj park zasadený do sveta Marvelu. O téme píše LA Times.

Star Wars: Galaxy’s Edge, ktorý v Kalifornskom Disneylande v Anahemie otvorili 31. mája, dosahuje obrovský úspech. Nejde len o časť zábavného parku, ale vďaka prepracovanému personálu celý park vyzerá veľmi živo a autenticky, píše Polygon.

Disney sa však po otvorení novej časti nezastavuje a intenzívne pripravuje ďalšiu plánovenú expanziu zasadenú do sveta Marvel komiksov a filmov. Mesto Anaheim totižto schválilo niekoľko stavebných povolení na projekty týkajúce sa nového parku, vrátane outletu alebo vlastného pivovaru. Tieto povolenia stanovujú hodnotu práce na viac ako 14 miliónov dolárov. Jedno z nich napríklad umožňuje postavenie outletu s rozlohou až 192 metrov štvorcových.

Aby sa vytvoril priestor pre nový park superhrdinov, Disney demoluje časť parku Bug’s Land, obsahujúci postavy z filmu z roku 1998 s názvom Bug’s Life. Ten sa zatvoril už v septembri a výstavba novej sekcie sa deje za dočasným plotom, na ktorom je napísané „Stark Industries“, čo je v komiksoch názov spoločnosti Tonyho Starka, píše LA Times.

Zástupcovia Disney zatiaľ neoznámili názov novej časti parku, ale kvôli licenciám podpísaným predtým, ako Disney kúpil Marvel, zábavný park nemôže v názve alebo marketingu obsahovať slovo „Marvel“.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom