Presne o týždeň ponuku streamovacích služieb na Slovensku rozšíri ďalší silný hráč, platforma Disney+. Služba tesne pred spustením približuje detaily svojej obsahovej ponuky, dostupnosti aj lokalizácie.

Predstavenie Disney+ na Slovensku je súčasťou masívnej expanzie, ktorú ma spoločnosť na tento rok naplánovanú vo vybraných krajinách Európy, Afriky a Stredného východu. Momentálne je služba dostupná v 19 krajinách, na konci roka sa počet rozšíri až na 60.

Služba informuje, že v Strednej a Východnej Európe celkovo zamestná približne 300 ľudí. Veľká časť bude centralizovaná v Poľsku, kde Disney+ buduje distribučný tím pre náš región.

Za dva a pol roka od predstavenia platforma získala bezmála 138 miliónov predplatiteľov, cieľom je získať 230 až 260 miliónov abonentov do roku 2024.

S atraktívnou uvádzacou zľavou

Cena Disney+ je známa už niekoľko týždňov – služba bude na Slovensku dostupná za 7,99 € na mesiac, prípadne za zvýhodnenú cenu 79,90 eur na rok.

Redakcia

Spoločnosť Disney si pre Slovákov pripravila aj špeciálnu uvádzaciu akciu – každý používateľ, ktorý sa nezáväzne do Disney+ zaregistruje do polnoci 13. júna, bude môcť pri štarte využiť exkluzívnu uvádzaciu ponuku ročného predplatného vo výške 63,90 €. Registrovaní používatelia tak v rámci špeciálnej akcie za cenu ôsmich mesiacov získajú predplatné na dvanásť mesiacov.

Pozri sa, ako vyzerá Disney+ v praxi
Vyskúšali sme Disney+. Takto vyzerá prostredie streamovacej služby v praxi

V porovnaní s Českou republikou bude obsahu na Slovensku menej

Služba avizuje, že pri štarte na Slovensku ponúkne 700 filmov, 700 televíznych seriálov a 130 originálov. Podľa prvých informácií sa však zdá, že obsahovo budeme oproti predplatiteľom z Českej republiky znevýhodnení – českým divákom totiž platforma sľubuje približne 800 filmov a 900 seriálov. Počet avizovaných originálov je pre obe krajiny rovnaký.

Ešte vyššia ponuka bude ponúknutá používateľom v Poľsku, kde Disney+ podľa našich informácií pri štarte ponúkne 800 filmov, 1 000 seriálov a 150 originálov.

Aký konkrétny obsah bude na Slovensku v porovnaní s Českou republikou chýbať zatiaľ nie je známe, rozdiely sú pravdepodobne spôsobené vysielacími právami, ktoré sú pre každú krajinu iné. Nie je vylúčené, že v budúcnosti sa ponuka vyrovná. So žiadosťou o vysvetlenie sme oslovili zástupcov Disney, na vyjadrenie v čase písania článku čakáme.

Disney+/FonTech

Obsah oprie o 6 hlavných pilierov

Knižnica služby bude obsahovo rôznorodá a spoločnosť sľubuje atraktívnu ponuku pre každého diváka. Celkovo bude ponuka novej platformy orientovaná do šiestich hlavných kategórií:

  • Disney – s ponukou najznámejších hraných i animovaných rozprávkových klasík z produkcie štúdií Walta Disneyho
  • Marvel – filmy a po novom tiež seriály MCU (Marvel Cinematic Universe), ktoré patria ku komerčne najúspešnejším projektom v histórii filmového priemyslu
  • Star Wars – projekty z populárneho sci-fi univerza, vrátane starých i nových filmových sérií, spin-offov či seriálového megahitu Mandalorian
  • Pixar – najznámejší a najoceňovanejší tvorca animovaných filmov v súčasnosti, ktorý sa môže pochváliť sériami ako Toy Story, Hľadá sa Nemo, Rodinka Úžasných a zástupom ďalších populárnych snímok
  • National Geographic – priekopník vo svete dokumentárnych snímok s tisíckami epizód rôznorodého náučného obsahu
  • Star – sekcia pre staršieho diváka ponúkajúca obsah z dielne 20th Century Fox a ďalších štúdií

Služba sa bude zameriavať aj na európsku produkciu, prípadne ponuku z ďalších medzinárodných trhov. Do dvoch rokov tak chce divákom predstaviť 60 neamerických filmov a seriálov z rôznych žánrov.

Disney+/FonTech

Veľká časť obsahu bude dostupná aj so slovenským a českým dabingom, prípadne s titulkami. S naším znením v knižnici služby diváci nájdu viac než 260 filmov a seriálov, nechýbajú medzi nimi ani absolútne novinky ako seriál Obi-Wan Kenobi alebo Moon Knight.

S českým dabingom bude dostupná takmer polovica celej knižnice služby, obsah titulov v tomto prípade presahuje 1 000 filmov a seriálov. Ak nebude k dispozícii dabing, služba pri väčšine titulov ponúkne možnosť lokálnych titulkov.

Užívatelia získajú vysokú kvalitu obrazu a možnosť streamovať až na štyroch zariadeniach naraz, rozlíšenie 4K pre vybrané tituly a možnosť nastavenia až siedmich rôznych profilov vrátane možnosti nastavenia detského profilu, ktorý najmenším divákom poskytne prístup k obsahu primeranému ich veku.

Všetkým dôležitým informáciám, vrátane zoznamu zariadení, na akých bude Disney+ dostupné, sa venujeme vo veľkom prehľade.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP