Fanúšikovia kultových filmov Star Wars (Hviezdne vojny) by mali spozornieť. Jeden z distribútorov totiž začal budovať gigantický 3D model, ktorý sa bude rozprestierať až na 5,7 hektároch územia.

Štúdio Disney konečne poskytlo prvý pohľad na rozsiahly model územia Star Wars, ktorý bude široký 15 metrov a bude sa rozprestierať na ploche 5,7 hektárov. Tento model má byť pritom sprístupnený verejnosti v roku 2019 v Disneylande v meste Anaheim a v Disney World v meste Orlando. Návštevníci si budú môcť pozrieť napríklad obchodný prístav a jednu z posledných zastávok pred Wild Space. Momentálne je dostupná ukážka modelu na výstave D23 v Kalifornii.

star wars
zdroj fotografie: Disney

Nenechaj si ujsť
Potrebuješ zlepšiť znalosti office programov? Teraz máš možnosť zvýšiť svoj skill na novú úroveň

Nerdov a skalných fanúšikov Star Wars zaujme najmä možnosť viesť Millennium Falcon na tajnej misii. Ďalšie miesta sa zas snažia zaujať klimatickým bojom medzi First Order a Resistance. Zverejnené fotografie ukazujú drsný terén, svieže lesy pripomínajúce scény Endor v Return of the Jedi a štruktúry kovových kantín. Podľa webu Bloomberg bude stáť výstavba každého modelu až jednu miliardu dolárov. „Toto je najambicióznejšia krajina, akú sme doteraz vybudovali.“, pochválil sa Bob Chapek, predseda divízie Disney, počas predstavenia.

star wars
zdroj fotografie: Disney

Plány pre vybudovanie modelov Star Wars boli predstavené ešte pred dvoma rokmi a Disney pre fanúšikov sľubovalo „úplné ponorenie“ do deja a interakciu s náhodnými postavami. „Keď prechádzate oblasťami, môžete byť prijatí do jednej alebo druhej strany. Ste špión? Ste súčasťou Resistance alebo ste ochotní vstúpiť do First Order? Je to na vás.“ – povedal Scott Mallwitz, výkonný kreatívny riaditeľ z Walt Disney. Dávnejšie v tomto roku spoločnosť sprístupnila aj model na tému Avatar. Star Wars je však predsa len väčšia legenda, keďže prvá epizóda vyšla ešte v roku 1977 a posledná minulý rok v decembri. Star Wars ale stále neskončilo a ďalšie epizódy sa očakávajú v decembri roku 2017, máji 2018 a taktiež v máji 2019.

zdroj fotografií: Disney

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú