Platenie za tovar a služby sa stane ešte komfortnejším. Koncern Daimler AG oznamuje partnerstvo so spoločnosťou Visa, vďaka ktorému prinesie do automobilov Mercedes-Benz digitálne platby len pomocou odtlačku prsta. Mercedes sa tak stane prvou automobilkou sveta, ktorá umožní digitálne platenie vo vozidle. O novinke informuje tlačová správa.

Mercedes a Visa spájajú sily. Do vozidiel prinesú digitálne platby

Nové digitálne platby v autách značky začnú fungovať od jari budúceho roka zatiaľ len na vybraných trhoch v Spojenom kráľovstve a Nemecku. Neskôr by sa mali rozšíriť aj do ďalších európskych krajín a postupne aj do celého sveta. Nákupy bude potom možné uskutočniť pomocou hlavnej jednotky auta alebo cez MBUX cez odtlačok prsta.

Týmto spôsobom sa tak už vodič nemusí spoliehať na mobilné zariadenie pri overení platby. Overovacím prvkom sa vďaka technológii Delegated Authentication od Visa stane priamo vozidlo, ktoré sa „premení“ na biometrické platobné zariadenie.

Sme nadšení, že spolu s naším partnerom Daimler Mobility môžeme prvýkrát uviesť do života natívne riešenie pre platby v autách. Významné je tiež to, že pilotné testovanie aj uvedenie na trh prebehne v Európe, ktorá je popredným svetovým centrom platieb a automobilových inovácií.

Je to príklad toho, ako dve z popredných svetových spoločností vo svojich odvetviach spolupracovali na vytvorení inteligentného riešenia pre automobilový sektor, ktoré vodičovi a spolucestujúcim poskytnú úplne novú skúsenosť s digitálnym platením v pripojených autách,” hovorí Antony Cahill, Zástupca generálneho riaditeľa a riaditeľ pre európske trhy v spoločnosti Visa v Európe.

Mercedes už doteraz ponúkal svojim zákazníkom možnosť platenia za tovar a služby prostredníctvom platformy Mercedes pay. Spolupráca so spoločnosťou Visa však prinesie natívne platby v autách spĺňajúce dvojfaktorové overenie. Technológia bude fungovať vďaka zaradeniu Visa Cloud Token Framework do áut značky.

NEPREHLIADNI
Mercedes hlási obrovský úlovok. Jeho elektromobily budú výrazne lacnejšie

Ako ďalej informuje tlačová správa, Visa Cloud Tokeny chránia a odstraňujú citlivé platobné informácie konvertovaním údajov a ich bezpečným ukladaním. Odhaduje sa, že už do 2 rokov od spustenia týchto platieb k nim bude pripojených až 352 miliónov vozidiel.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú