Spoločnosť Digi Slovakia patriaca pod Slovak Telekom je známa predovšetkým ako poskytovateľ satelitnej a káblovej televízie. Okrem toho vo vybraných mestách ponúka aj vysokorýchlostný internet. Po novom ale naň zaviedla dátový limit tzv. FUP a po prečerpaní sa niekoľkonásobne zníži prenosová rýchlosť.

Ako prvý o tom informoval portál Živé.sk, ktorý o tejto situácií zisťoval viac. Obmedzenie má byť uplatňované od začiatku novembra po prekročení 300 GB. Jedná sa pritom o súčet prijatých aj odoslaných dát. Digi Slovakia sa tak stalo prvým poskytovateľom optického internetu, ktorý podobné obmedzenie zaviedol.

Päťnásobné zníženie rýchlosti

V ponuke operátora sa nachádzajú momentálne dva balíčky, ktoré sa navzájom líšia prenosovými rýchlosťami. V prípade balíka Internet Štandard to je 30/15 Mbit/s a s balíkom Internet Maxi zas 50/25 Mbit/s. Samozrejme sa jedná o teoretické rýchlosti a ako iste vieš, reálne hodnoty sa pohybujú väčšinou okolo 70 % z ich maximálnej rýchlosti. Po prečerpaní FUP limitu sa maximálna rýchlosť zníži až päťnásobne.

Či je táto zmena zavádzaná automaticky, zatiaľ nie je známe. Väčšinou sa s obmedzením stretávame pri DSL internete, kde však rýchlosti tradične nie sú tak vysoké, takže 300 GB väčšinou postačuje. Nám len ostáva veriť, že ostatní poskytovatelia si nevezmú príklad a naďalej budú ponúkať neobmedzený limit prenesených dát v rámci optickej siete.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom