banner-nexus-6p
Októbrové predstavenie najnovších vlajkových lodí tvorcu najznámejšieho mobilného operačného systému Android prinieslo okrem hardvérových noviniek aj niekoľko softvérových. Najnovšie Pixely už od výroby budú bežať na úplne novom Androide 7.1, ktorý bude v najbližšej dobe dostupný aj pre ostatné smartfóny.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Dostupnosť najčerstvejšej verzie operačného systému s logom zeleného robota bola stanovená zatiaľ len pre smartfóny priamo od Google, konkrétne pre modely Nexus 5X, Nexus 6P a tablet Pixel C. Developer preview Androidu vo verzii 7.1 bude k dispozícii na stiahnutie koncom tohto mesiaca, zatiaľ čo finálna verzia príde o približne dva mesiace neskôr, niekedy v decembri. Android 7.1 bude vo finále k dispozícii pre zariadenia Nexus 6, 5X, 6P, 9, Nexus Player a taktiež pre podporované Android One smartfóny.

LG Nexus 5X môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Google bude vývojársku verziu Androidu 7.1 postupne sprístupňovať aj pre ostatné Nexus smartfóny. Nová verzia „nugátového“ Androidu prináša okrem minoritných zmien v jadre systému aj niekoľko dizajnových. Vstavaný launcher teraz podporuje aj skvelo vyzerajúce okrúhle ikony, vylepšená bola aj funkcia automatickej zmeny tapety domácej obrazovky a do klávesnice pribudla možnosť odosielania vlastných obrázkov či gifov. Systém teraz prichádza aj so vstavaným čističom nepoužívaných súborov a odpadu, vďaka čomu bez inštalácie akejkoľvek aplikácie tretej strany dokážete uvoľniť vnútornú pamäť vášho zariadenia. Je zaujímavé pozorovať, ako výrobcovia Android smartfónov nestíhajú reagovať na najnovšie verzie tohto OS. Veľké percento smartfónov ešte nemá ani „lízatkový“ Android 6.0, no Google už vydal novú podverziu „sedmičky“.

Na akej verzii Androidu aktuálne beží váš smartfón?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
20%
Páči sa mi to
60%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
20%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]