Vo svete hrania mnohokrát rozhoduje cena, ktorú sú hráči ochotní zaplatiť za zariadenia. Portál PC World zostavil dva herné počítače s odlišnými komponentami, ktoré sa majú výkonom vyrovnať novému Xboxu One X. Bolo možné vytvoriť zostavu, ktorá by svojou cenovkou nepresiahla hodnotu tejto novinky? 

Microsoft nedávno odhalil nový Project Scorpio, teda konzolu Xbox One X, ktorá so sebou prináša podporu pre hranie v 4K za cenu približne 450 €. Po zverejnení cenovky sa na internetových fórach rozbehli búrlivé diskusie. V nich používatelia diskutujú o tom, či je možné v danej cenovej relácii poskladať rovnako výkonný počítač. Odpoveď na tento problém poskytol portál PC World, ktorého členovia vytvorili dve testovacie zostavy založené na podobných komponentoch. Tie mali zvládnuť hranie hier v 4K pri 30 fps podobne ako to dokáže nový Xbox One X.

zdroj fotografie: Screenshot/YouTube/Xbox

Nenechaj si ujsť
Atari sa po viac ako 20 rokoch vracia do boja! Čoskoro predstaví novú konzolu

Jeden z dvojice bol postavený na komponentoch od spoločnosti AMD, zatiaľ čo druhý z nich obsahoval technológie od konkurenčného Intelu. Počítače do vienka dostali operačnú pamäť RAM o kapacite 8 GB, grafickú kartu Radeon a vnútorné úložisko s veľkosťou 1 TB. Pri výbere súčastí počítačov sa nezabudlo ani na Blu-ray mechaniku. Tá však kvôli dostupnosti hier zo služieb ako je Steam nemá v dnešných herných zariadeniach príliš veľký význam. Vybraná bola iba z toho dôvodu, aby sa zostavy výbavou čo najviac podobali novému Xboxu One X.

zdroj fotografie: Screenshot / PCWorld

Po zhrnutí cien za všetky komponenty by za prvú zostavu zákazník zaplatil zhruba 580 € a druhá verzia by ho vyšla na 730 €. Tieto ceny však nezahŕňajú montáž jednotlivých súčiastok. Pri porovnaní s cenovkou za novú hernú konzolu od Microsoftu vidíme, že Xbox One X je v tomto prípade jednoznačným víťazom. Dá sa však očakávať, že cena komponentov v týchto zostavách ešte do konca roka mierne poklesne. Je ale nepravdepodobné, aby bolo možné v roku 2017 poskladať počítač, ktorý by za cenu nového Xboxu dosiahol rovnaké schopnosti, teda hranie hier v 4K. V tomto smere má tak spoločnosť z Redmontu oproti zástancom desktopových počítačov navrch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom