Na jeseň tohto roka sa chystá kalifornská spoločnosť Apple predstaviť svoj už desiaty iPhone v poradí. Táto novinka sa tak navždy zapíše do histórie sveta smartfónov. O možnej výbave nového iPhonu sme už počuli mnoho špekulácií. Najnovšie správy od dôveryhodného zdroja však prinášajú nové informácie ohľadom označenia a výbavy tejto očakávanej novinky.

Predpovede Benjamina Geskina sú mnohokrát pravdivé a teraz vďaka informáciám priamo od zamestnanca Apple odhalil novinky týkajúce sa výročného iPhonu. Doteraz sa predpokladalo, že táto novinka bude označovaná ako iPhone 8 alebo iPhone X. Podľa najnovších správ však bude tento výročný model označený ako „iPhone Edition“. Zmeny taktiež mali nastať vo výbave a prevedení smartfónu. Posledný koncept nového iPhonu naznačuje radikálne zmeny v dizajne, ktoré sa dotkli aj konštrukcie. Jej zadnú časť bude miesto očakávaného skla pokrývať kryt vyrobený z kovu.

iPhone
zdroj fotografie: Benjamin Geskin

K tomuto rozhodnutiu sa Apple uchýlilo kvôli tomu, že sklo je pri páde náchylnejšie na poškodenie ako kovový materiál. Hlavný fotoaparát dostane dva snímače uložené horizontálne. Táto zmena má prispieť k lepšiemu zameriavaniu hĺbky poľa pri používaní fotoaparátu. To môže používateľ využiť aj pri používaní virtuálnej reality, kedy je smartfón umiestnený vo vodorovnej polohe. Duálny fotoaparát sa podľa najnovších správ objaví aj na prednej strane novinky, kde bude pomáhať novej technológii 3D snímania.

iPhone
zdroj fotografie: iDrop News

Doteraz známe koncepty nového iPhonu 8/X majú mnoho nedostatkov a tieto rendery majú byť podľa zdroja omnoho reálnejšie. Apple je vraj dokonca na produkciu novej edície iPhonu pripravené. Veľkým sklamaním je ale snímač odtlačkov prstov. Mnohí fanúšikovia sa doteraz tešili na technológiu Touch ID, ktorá prinesie spomínaný snímač priamo v displeji novinky. Na najnovších renderoch však zreteľne vidno, že snímač odtlačkov prstov je umiestnený na zadnej strane smartfónu. Apple vraj na technológii zabudovaného snímača odtlačkov prstov pracuje, no tá nie je ešte vo finálnej fáze a je nevhodná na bežné používanie.

Nenechaj si ujsť
Toto je iPhone 8, ktorý by bol splneným snom pre všetkých fanúšikov spoločnosti Apple

Prednú stranu novinky výrobca vybaví novým AMOLED displejom, ktorý bude po svojich okrajoch zahnutý v 2,5D tvare a tiahnuť sa bude až k okrajom. Výročný iPhone dostane novú verziu operačného systému iOS 11, ktorý bude zahŕňať aj vylepšeného digitálneho asistenta Siri. Batériu vraj bude možné nabíjať bezdrôtovou technológiou a hlavnou pohonnou jednotkou sa stane výkonný čipset Apple A11. Výročná edícia iPhonu príde na svet už v septembri tohto roka a pár týždňov po oficiálnom odhalení má prísť na pulty predajní.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom