Neprešla dlhá doba a opäť sa k nám dostáva ďalší zaujímavý koncept novej generácie iPhonu, ktorá má byť tento rok odhalená obľúbenou americkou spoločnosťou Apple. Nový iPhone 8 má priniesť veľké množstvo vylepšení, pričom sa v spojitosti s ním neustále spomína najmä netradičný displej.

Zobrazovací panel nového iPhonu má totižto prekrývať takmer celú jeho prednú stranu. Spodná časť však má byť využitá ako akási funkčná plocha, ktorá bude slúžiť k orientácii v systéme iOS, pričom by taktiež mala nahradiť ikonické okrúhle domovské tlačidlo. Dizajnér Gabor Balogh sa rozhodol tieto už dlhšiu dobu známe informácie zhmotniť do podoby, akú môžeš vidieť na priložených obrázkoch. Tomuto šikovnému dizajnérovi však nestačilo to, že vytvoril prvotriedne spracovaný dizajnový koncept. Obohatil ho totižto o vylepšenú funkcionalitu známeho inteligentného asistenta s názvom Siri.

iPhone 8zdroj fotografie: GaborBalogh

Jeho aktualizovaná verzia by tak podľa Balogha mala byť prepojená s rozšírenou realitou. Vďaka tomu by Siri bola schopná rozpoznať konkrétne budovy či miesta a zároveň používateľa informovať o ich histórii. Rovnako jednoducho by mala zvládnuť navigáciu v budovách. Aby toho nebolo málo, Siri v spolupráci s hlavným fotoaparátom a viacerými senzormi môže identifikovať osoby, zistiť ich srdcový tep, telesnú teplotu, ako aj počet nádychov a výdychov za minútu. Spomínaná funkčná časť displeja sa má meniť v závislosti od práve vykonávanej činnosti.

iPhone 8
zdroj fotografií: GaborBalogh

Nenechaj si ujsť
Analytik: iPhone 8 vyfúkne Samsungu Galaxy S8 predaje

Napriek tomu, že tento koncept vyzerá skutočne lákavo, Siri sa zrejme takéhoto prepracovaného updatu v najbližšej dobe nedočká. Rovnako nie je isté to či by pripravovaný iPhone 8 (taktiež označovaný ako iPhone X) takéto úkony zvládol po hardvérovej stránke. Podľa najnovších zistení ale spoločnosť Apple plánuje do svojich smartfónov, vyrábaných od roku 2018, implementovať grafické jednotky s PoweVR architektúrou. Tie by podobné úkony mali zvládať bez väčších problémov a sen spomínaného dizajnéra by sa tak jedného dňa mohol stať skutočnosťou.

zdroj fotografie: GaborBalogh

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom