Niet automobilky, ktorá by v rámci svojej propagácie a komunikácie s fanúšikmi nevyužívala Instagram. Sociálna sieť je na trhu už niekoľko rokov a spoločnosti si na nej vytvorili pomerne slušnú históriu príspevkov. Automobilka Jaguar sa ale rozhodla, že všetku svoju minulosť zahodí. Zo svojho Instagramu totiž zmazala všetky príspevky. Na zaujímavosť upozornil portál TopCarNews.

Zmazať všetky príspevky na účte, ktorý sleduje viac ako 12,6 milióna používateľov, je poriadny risk, no Jaguar na to má pádny dôvod. Britský výrobca áut sa chce stať už do roku 2025 čisto elektrickou automobilkou.

Jaguar sa týmto krokom úplne zmení a započne „novú éru“. Práve preto mala spoločnosť zmazať všetky staré príspevky na sociálnej sieti, čo má značiť spomínanú novú éru a za tou starou tak vytvorí hrubú čiaru.

Jaguar/Instagram

Na oficiálnom Instagrame sa aktuálne nachádzajú iba detailné fotografie legendárneho vozu XJR-9, ktorý v roku 1988 vyhral 24-hodinové preteky Le Mans. Tri fotografie, žiaľ, majú nie príliš veľavravný popis „Prologue, Genesis a Flash back“.

Elektromobilov zatiaľ ako šafránu

Tento krok britskej automobilky rozhodne vzbudil pozornosť a záujem fanúšikov po celom svete, no pravdou je, že s informáciami ohľadom elektromobilov je to zatiaľ v podaní Jaguaru bieda.

Jaguar

Aktuálne automobilka predáva iba jeden elektromobil, ktorým je SUV I-Pace. Nové modely budú postavené na koncernovej platforme Panthera a o prvých modeloch by sme sa mohli aj na základe konania automobilky na sociálnej sieti dozvedieť už čoskoro.

Vysoké ambície celého koncernu

Generálny riaditeľ Jaguar Land Rover, Thierry Bollore, si dal za cieľ, aby celá skupina JLR do roku 2039 znížila emisie uhlíka na nulu. Všetky modely Jaguar aj Land Rover tak budú do konca desaťročia ponúkané aj v čisto elektrickej verzii.

Prvé elektromobily koncernu prídu už o 3 roky

Land Rover medzitým v priebehu nasledujúcich piatich rokov uvedie na trh šesť čisto elektrických vozidiel, pričom prvé z nich chce začať predávať v roku 2024. Spoločnosť JLR zároveň informovala, že nemá v pláne zavrieť žiadny zo svojich „základných výrobných závodov“ a ponechá si „výrobné a montážne závody na domácom britskom trhu aj vo svete“.

Do konca tejto dekády sa však JLR zameria na to, aby 100 % vozidiel značky Jaguar bolo plne elektrických spolu so 60 % áut značky Land Rover. Bollore dodal, že spoločnosť sa zaviazala k postupnému ukončeniu výroby naftových modelov do roku 2026 a vynakladá veľké investície do technológie vodíkových palivových článkov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP