Keď sa povie obchodovanie s kryptomenami, mnoho znalých aj menej skúsených investorov povie slovo Binance. Táto kryptomenová burza, ktorá je objemom transakcií a obchodov už niekoľko rokov tou najväčšou na svete, je tu však s nami kratšie, než by si čakal.

Odhliadnuc od jej nízkeho veku však denný objem obchodov na Binance presahuje sumu 30 miliárd dolárov, čím doslova zmieta konkurenciu v podobe veľkých búrz ako OKEx, Huobi či Coinbase, kde sa denné objemy pohybujú okolo 3 až 6 miliárd dolárov, zo stola.

V posledných mesiacoch sa však Binance dostala na titulky svetových portálov skôr kvôli veľkým problémom s regulátormi, kvôli ktorým čelí sankciám či dokonca zákazom činnosti v krajinách po celom svete.

Tie prichádzajú najmä kvôli „otvorenosti“, ktorou sa Binance pýši už od svojho vzniku a vďaka ktorej si získala srdcia mnohých investorov, ale aj veľa odporcov. Binance však nebola vždy „kráľovnou trhu“ a za svoj exponenciálny rast môže vďačiť nie len popularizácii kryptomien, no aj obdobiu, počas ktorého vznikla.

Burza Binance vychytala dobu, štart bol veľkým úspechom

Písal sa rok 2017 a bitcoin konečne opäť presiahol cenovú hladinu 1000 dolárov, pod ktorú sa prepadol po udalostiach spojených s neslávne známou burzou Mt. Gox, na ktorej v jej „zlatých časoch“ prebiehalo až 70 % bitcoinových transakcií.

V roku 2014 však utŕžila burza Mt. Gox smrteľnú ranu, keď začiatkom februára toho roku pozastavila výbery po tom, čo objavila „podozrivú aktivitu v jej digitálnych peňaženkách“. Spoločnosť následne oznámila, že „stratila“ viac ako 850 000 bitcoinov, čo v tom čase predstavovalo približne 6 % všetkých bitcoinov v obehu. Do dnešného dňa bola nájdená len malá časť z týchto bitcoinov a obete podvodu neboli stále odškodnené.

Tri roky na to, teda začiatkom roka 2017, však tvorca Changpeng Zhao a jeho tím pracuje na vývoji kryptoburzy s názvom Binance, ktorá sa chystá zmeniť svet kryptomien.

Prostredníctvom ICO (prvotná ponuka kryptomeny) dnes už známej a v súčasnosti štvrtej najväčšej kryptomeny Binance Coin (BNB) v hodnote 15 miliónov dolárov zakladá v Číne burzu Binance.com, ktorá sa do šiestich mesiacov od príchodu na trh stáva najväčšou kryptoburzou na svete, pričom na tejto priečke ostáva až dodnes.

Z obracania burgrov na pozíciu CEO najväčšej kryptoburzy na svete
Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP