Web prezident.sk je oficiálnou stránkou Kancelárie prezidenta Slovenskej republiky, ktorá informuje o programe či prejavoch slovenského prezidenta. V nedeľu a v utorok sa stala terčom kybernetických útokov.

V nedeľu od 17:00 hodiny a v utorok od 11:00 bol web www.prezident.sk vystavený obrovskému množstvu požiadaviek z veľkého počtu zariadení. Išlo o kybernetický útok označovaný ako DDoS, ktorý má za cieľ zahltenie servera a následné zneprístupnenie požadovanej služby. Informácie o útoku zverejnila Kancelária prezidenta SR počas dnešného rána, informoval o tom Denník N.

Počet požiadaviek na web sa najskôr pohyboval v rádovo státisícoch, neskôr sa zvýšil na milióny. Podľa oficiálnych informácií, všetky pochádzali zo zahraničia. Útok spôsobil spomalenie, v niektorých prípadoch zneprístupnenie stránky, ktoré však malo trvať len niekoľko minút a funkčnosť bola rýchlo obnovená. Kancelária neposkytla k útoku viac informácií.

DDoS útoky nie sú priamo určené na vniknutie do systému či krádež dát. Využívajú sa čiastočné a dočasné zneprístupnenie cieľového serveru či služby. V priebehu DDoS útoku dochádza k odosielaniu enormného množstva požiadaviek z niekoľkých počítačov s cieľom zahltiť cieľ útoku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom