Čínske Redmi vzniklo ako dcérska spoločnosť populárneho Xiaomi, pričom svoju prvú vlajkovú loď predstavilo ešte na jar tohto roka. K nej sa pridal zástupca strednej triedy s označením K20, ktorý sa teraz dočkal nového nástupcu. Redmi K30 5G ponúka ako prvý smartfón výrobcu podporu pre 5G siete a po vzore Xiaomi prináša skvelú výbavu za veľmi prijateľné ceny, informuje fórum XDA-Developers.

Spoločnosť avizovala, že Redmi K30 bude jej prvým 5G smartfónom ešte v októbri tohto roka. Svoje tvrdenia teraz naplnila predstavením tejto novinky, ktorá prichádza na svet spolu so súrodencom vybaveným klasickým 4G modemom. Rozdiely medzi touto novou dvojicou badať pri pohľade na hardvérovú výbavu, kde sa prakticky líšia len v niekoľkých špecifikáciách.

Prvý 5G smartfón výrobcu za skvelú cenu

Zatiaľ čo vybavenejšie Redmi K30 5G skrýva v útrobách procesor Snapdragon 765G s 8 jadrami a grafickým akcelerátorom Adreno 620, 4G verzia smartfónu dostala miesto neho procesor Snapdragon 730G. Oba modely ale ponúkajú 6 GB/ 8 GB RAM a 128 GB/ 256 GB vnútornej pamäte. Dostupná je aj verzia so 6 GB RAM LPDDR4X a 64 GB úložiskom typu UFS 2.1. Smartfóny podporujú aj microSD karty.

Prednú stenu tejto novinky obsadil veľký 6,67″ LCD displej s FullHD+ rozlíšením a 120 Hz obnovovacou frekvenciou obrazu. Zobrazovací panel podporuje aj štandard HDR10 a je chránený odolným sklom Gorilla Glass 5. generácie. V jeho pravom hornom rohu je umiestnený výrez pre dvojicu selfie fotoaparátov s primárnym 20 MPx snímačom a sekundárnym 2 MPx fotoaparátom.

Štvorica fotoaparátov

Na zadnej strane sa nachádzajú až 4 fotoaparáty. Primárny senzor Sony IMX686 s clonou f/1.9 ponúka vysoké rozlíšenie 64 MPx. Širokouhlý objektív dokáže zachytiť zábery v rozlíšení 8 MPx s uhlom záberu 120°. Tretí fotoaparát funguje ako senzor pre meranie hĺbky záberu a dostal 2 MPx rozlíšenie s clonou f/2.4. Štvrtým fotoaparátom je u oboch verzií smartfónu makro objektív.

Redmi K30 5G dostalo makro fotoaparát s rozlíšením 5 MPx a klasické Redmi K30 4G s rozlíšením 2 MPx. V oboch modeloch ponúka fotoaparát clonu f/2.4. Smartfóny sú schopné natáčať aj 4K videá pri 30 fps či FullHD video pri 60 fps, no nechýba ani možnosť pre slow-motion zábery vo FullHD pri 120 fps alebo v HD rozlíšení až pri 960 fps.

V oboch novinkách nájdeme 4 500 mAh batériu s podporou rýchleho nabíjania. Aby výrobca odlíšil 5G verziu Redmi K30, umožnil batérii využiť 30 W výkonu pri nabíjaní. Redmi K30 4G bude nabíjať batériu s výkonom 27 W. 5G model pritom podporuje SA aj NSA siete a využíva 5G MultiLink systém, s ktorým môže byť pripojený k 2,4 GHz WiFi a 5GHz WiFi či 5G/4G sieti.

Všetok hardvér je pritom zabalený do elegantnej konštrukcie s kovovým rámom a sklenenou zadnou stenou, ktorá ponúka farebné prevedenia Time Monologue, Purple Jade Fantasy, Deep Sea Glow a Flower Shadow, informuje Gizmochina. Ako Xiaomi, tak aj smartfóny z dielne Redmi sú známe svojimi lákavými cenami.

Výrobca pritom stanovil prívetivé ceny aj na tieto novinky, ktoré sú v základe dostupné už od 256 € pri Redmi K30 5G so 6 GB RAM a 64 GB ROM. Redmi K30 4G s týmito parametrami stojí len 205 €. Ceny sú však platné pre čínskych zákazníkov. Všetky varianty a ceny smartfónov nájdeš v priloženej tabuľke.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom