Netflix už tento štvrtok predstaví originálnu nemeckú minisériu The Billion Dollar Code.

Ak máš rád príbehy podľa skutočnosti, navyše zasadené do biznisu a miliardových súdnych sporov, najnovší prírastok do knižnice Netflixu ťa rozhodne poteší.

Novinka popisuje pozadie obrovského konfliktu „Dávida s Goliášom“. Hlavnými protagonistami tohto boja sú nemeckí vývojári, zodpovední za vytvorenie  prvého virtuálneho zobrazenia Zeme na základe satelitných snímok, údajov o nadmorskej výške či architektonických údajov.

Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok s TOP zvukom?

Kúp si TV Philips Performance spolu so soundbarom alebo bezdrôtovým reproduktorom a po registrácii môžeš získať späť až 50 % ceny soundbaru alebo reproduktoru.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Stvorili tak program Terravision, prvý systém v histórii poskytujúci bezproblémovú navigáciu vo veľkom prostredí priestorových údajov a zároveň predchodcu softvéru Google Earth.

Miniséria poukazuje práve na spor, v ktorom sa tvorcovia tohto programu po 25 rokoch na súde domáhajú uznania svojho pôvodného algoritmu, používaného v známej aplikácii Google Earth. Nemecká miniséria od Olivera Ziegenbalga a Roberta Thalheima tak sľubuje obrovský boj za spravodlivosť vývojárov voči americkému technologickému gigantovi.

Seriáloví tvorcovia v rozhovore pre Variety svoju novinku prirovnali ku slávnej snímke Sociálna sieť od Davida Finchera, ktorá v roku 2010 prišla s takmer identickým príbehovým pozadím, tentokrát súdneho sporu tvorcu Facebooku Marka Zuckerberga proti bratom Winklevossovým.

V netflixovskej novinke sa však na celý na technologický spor pozrieme očami žalobcov a teda nemeckých vynálezcov. K stotožneniu sa s postavami a ich motívmi by divákom malo pomôcť najmä vyobrazenie vtedajšieho technologického prostredia, ako aj naivných začiatkov vývojárov, až po „divoký západ“ technického rozmachu v 90. rokoch minulého storočia.

Mladšie verzie hlavnej dvojice vývojárov by si mali zahrať nemeckí herci Leonard Scheicher a Marius Ahrendt a ich staršie verzie Mark Waschke a Mišel Matičevič. Seriálová novinka sa divákom na Netflixe predstaví so štyrmi epizódami už tento štvrtok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú