YouTube kanál EverythingApplePro za podpory informácií Maxa Weinbacha priniesol exkluzívny pohľad na nadchádzajúci iPhone, kde naznačuje prítomnosť displeja aj so 120 Hz obnovovacou frekvenciou, čím by Apple konečne dobehlo konkurenciu v tomto smere. O téme informuje portál Engadget.com.

Technologický analytik Jon Prosser odhaduje, že línia iPhonov v roku 2020 bude pozostávať zo štyroch modelov. Drahšia dvojica s označením Pro by okrem väčších displejov mala disponovať hneď niekoľkými vnútornými vylepšeniami reflektujúcimi označenie Pro.

Nové video od EverythingApplePro naznačuje prítomnosť jednej z najžiadanejších funkcionalít na moderných smartfónoch. Podľa informácii Maxa Weinbacha sa dvojica najvýkonnejších iPhonov pochváli displejom schopným dynamicky prepínať medzi 60 a 120 Hz frekvenciou. Technológia zdieľa rovnaký koncept ako systém ProMotion známy z iPadov Pro.

Ako video napovedá, do veľkosti narastie aj batéria, čo by v kombinácii s dynamickou obnovovacou frekvenciou mohlo zariadeniu zabezpečiť dlhšiu výdrž na jedno nabitie. 6,7-palcový model bude zrejme osadený 4400 mAh batériou.

Rok 2020 bude rovnako rokom, kedy sa v iPhonoch dočkáme vylepšenia Face ID, prítomnosti 5G a využitia LiDAR senzora pri fotografovaní horšie osvetlených scenérií. LiDAR nájde rovnako využitie pri zaostrovaní a pri portrétovej fotografií.

Prečítaj si tiež
Emulácia starých hier je už prežitok. Aktuálne kraľuje reverzné inžinierstvo zdrojových kódov

Vylepšenia sa rovnako dočká aj video, ktorého dvojnásobný zoom nahradí trojnásobný. Hranatejšie zariadenia s menším výrezom, 5G a ponovom aj rýchlejším displejom prídu už tradične v druhej polovici roka, avšak kríza spojená s koronavírusom môže, no nemusí dátum predstavenia posunúť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom