Starý kontinent by mali v neďalekej budúcnosti zaplaviť čínske elektromobily, ktoré ponúknu perfektný pomer medzi cenovkou, výbavou a kvalitou. Jedným z takých kúskov je vraj aj malé SUV so značkou JAC. Model iEV7S si však v susednom Česku vedia potenciálni záujemcovia zaobstarať podľa informácií Auto.cz už dnes. Ak sa tak niekto rozhodne, crossover ho podľa informácií priamo z oficiálnej web stránky nevyjde ani 33 000 eur (809 490 kč vrátane DPH).

JAC iEV7S vo svojich útrobách skrýva synchrónny elektrický motor o výkone 85 kW, pričom točivý moment dosahuje 270 Nm. Akcelerácia z 0 na 50 km/h zaberie 4 sekundy (z 0 na 100 km/h za 11 sekúnd) a pokiaľ niekoho zaujíma aj maximálna rýchlosť, tak jej strop dosahuje 130 km/h.

JAC

Batéria od Samsungu dostala 40 kWh kapacitu, čo v praxi znamená, že po plnom nabití zvládne približne 300 kilometrov dlhú trasu (350 km pri konštantnej rýchlosti 60 km/h). Merania prebiehali podľa metriky štandardu NEDC, ktorého zaujímajú predovšetkým mestské prostredia. Nabíjanie môže prebiehať buď pomaly alebo rýchlo. Všetko závisí iba od dostupnej nabíjačky. V tom lepšom prípade je možné doplniť 80 % akumulátora iba za 60 minút. Za bežných okolností to potrvá cez 5 hodín.

Nenechaj si ujsť
Čínske elektromobily mieria aj na Slovákov. Majú ale zatiaľ jeden problém

JAC

Nie, nejde tu o žiadny zázrak, no ak zoberieme do úvahy cenu, tak tie čísla nie sú až tak zlé, ako možno na prvý pohľad vyzerajú.

V Číne už od roku 2018

Ako píše Auto.cz, mestské SUV JAC iEV7S sa v Číne dá kúpiť už od roku 2018. Do Česka ho podľa dostupných informácií dováža spoločnosť e-Way, a to spolu s malým elektromobilom Geely ZhiDou. Rovnako stojí za zmienku, že základ crossoveru využíva aj európsky gigant Volkswagen Group v rámci svojej novej čínsky značky Sol.

Model E20X síce pripomína Seat, no ak padne reč na dostupné technológie, tak za tými majú stáť odborníci z radov automobilky JAC, informuje web AutoNews. Otázne teraz zostáva už iba to, či budú tieto európsko-ázijské fúzie úspešné. Ak však zvážime výhody, ktoré so sebou prinesú, tak netreba mať žiadne obavy. Okrem priaznivých cenoviek môžeme totiž očakávať i dobrú kvalitu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP