Ďalšie fiasko známej kryptoburzy, žene omylom poslala milióny. Všetky už stihla minúť
Len týždne po tom, ako na nesprávnu adresu poslali takmer 400 miliónov eur, sa na verejnosť dostal ďalší škandál kryptoburzy Crypto.com. Tentokrát je omnoho menej závažný, no o to viac bizarný.
Dostaň Fontech do svojich Google odporúčaní
Pridať ako preferovaný zdroj Fontech, odkaz sa otvorí v novom okneAko informuje Insider na základe zverejnených súdnych dokumentov, kryptoburza sa opäť pomýlila a na nesprávnu adresu odoslala takmer 10 miliónov eur. Nikto z Crypto.com si chybný prevod niekoľko mesiacov nevšimol a príjemca dovtedy peniaze dávno minul, uvádza sa v dokumentoch.
Austrálska žena si kúpila dom za 1,35 milióna
Príjemcom obrovskej sumy peňazí bola Austrálčanka Thevamanogari Manivel. K platbe došlo ešte v máji 2021, kedy si Manivel chcela v mene svojho manžela z kryptomenovej burzy vybrať (poslať inam) približne 100 dolárov. Pri vypĺňaní dokumentov však došlo k chybe, ktorá je na smiech.
Do políčka, kde mala byť uvedená výška výberu, napísali číslo účtu. Crypto.com takúto sumu odoslalo, aj keď sa fyzicky na účte zákazníka nenachádzala. Manivel teda celkovo prijala 10 474 143 dolárov. Nie je upresnené, či išlo o americké alebo austrálske doláre. Viaceré správy v médiách však naznačujú, že ide o sumu v amerických dolároch.
Účet na platforme Crypto.com patril jej partnerovi Jatinder Singhovi, ktorý veril, že sumu vyhral v súťaži, o ktorej pár dní predtým dostal notifikáciu. Spoločnosť si obrovský prešľap všimla až počas účtovného auditu v decembri 2021, kedy už väčšina peňazí nebola na účte Manivel.
Ako informuje The Guardian, pár si za tieto peniaze kúpil 4 domy a približne 4 milióny odoslali na bankový účet registrovaný v Malajzii. Zvyšok mal byť použitý na nákup darčekov, áut, umenia a nábytku.
Jeden z domov sa má nachádzať v predmestí austrálskeho Melbourne a má mať hodnotu až 1,35 milióna dolárov. Manivel zároveň svojej dcére poslala okolo 430 tisíc dolárov koncom januára 2022, ďalej píše Insider.
Prípad rieši súd
Keď Crypto.com zaevidovalo svoju chybu, súd požiadali o zmrazenie prostriedkov na účte zákazníka. Táto žiadosť bola schválená až vo februári 2022, kedy sa väčšina prostriedkov na jej účte už nenachádzala. V marci nasledovala žiadosť o zmrazenie bankových účtov v Malajzii, tej však nebolo vyhovené.
Vlastníctvo nehnuteľnosti v hodnote 1,35 milióna bolo prevedené na Manivelinu dcéru Gangadory. V rozsudku z augusta 2022 jej bolo prikázané predať nehnuteľnosť, zaplatiť Crypto.com škodu vo výške 1,35 milióna dolárov a viac než 27-tisíc dolárov v úrokoch.
Ku koncu augusta malo byť z celej sumy väčšina splatená, no zostávalo doplatiť ešte približne 3 milióny. Nie je upresnené, koľko zostáva doplatiť v úrokoch. Manivel sa snažila v marci 2022 odísť z Austrálie do Malajzie, kedy ju zatkla polícia. Niekoľko mesiacov odvtedy strávili vo väzbe, keď čakali na súdne konanie, ku ktorému malo dôjsť 8. novembra, píše The Guardian.
Manivel a jej manžel Singh trvajú na svojej nevinnosti. Novembrové súdne konanie malo byť odložené na 23. marec 2023, informuje austrálsky portál News.
Dostaň Fontech do svojich Google odporúčaní
Pridať ako preferovaný zdroj Fontech, odkaz sa otvorí v novom okneČítajte viac z kategórie: Cyber
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú

Američania stavili na nezvyčajný zdroj energie. Takýto jadrový reaktor svet ešte nevidel

Rockstar môže mať oveľa väčší problém, než sa zdalo. Hra GTA 6 je údajne už v rukách viacerých ľudí

Vedci našli náhradu za lítium. Táto batéria sa nabije za 3 minúty a vydrží 60 000 cyklov

Herný notebook sa mu zahrieval na 90°C. Hráč využil jednoduchý trik a schladil ho o 15°C

Windows má vážny problém. Hackeri môžu získať úplnú kontrolu nad počítačom
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP

Známa slovenská pekáreň definitívne končí, zatvára všetky predajne. Mala tržby 1,3 milióna eur

Dietologička vyskúšala 7-dňový experiment s kyslou uhorkou: Na tretí deň prišiel zlom v trávení

Generálny prokurátor ide do boja s prezidentom. Žilinka podáva žalobu pre tresty za autonehodu

Do Nepálu po apokalypse dnes mieri lietadlo so Slovákmi: „Ideme, je to absolútne bezpečné,“ tvrdí Fellner z cestovky BUBO

Požiadavky spĺňa, vybavené. Príbeh o konci jednej kozmetičky v službách štátu (KOMENTÁR)
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Rusko chystá energetický prevrat. Rozbehlo sériovú výrobu jadrových reaktorov, už ich má 15
- Číňania odpálili cenovú bombu. Nové elektrické SUV stojí len 13 200 € s dojazdom 600 km
- OLED má povesť veľkého žrúta elektriny. Spočítali sme, koľko ťa oproti LCD či MiniLED stojí za 5 rokov
- Tvorca Gladiátora ukazuje nový film. Na Slovensko dorazí už zajtra
- Netflix má dôvod na obavy. Na obzore je nová gigantická služba, naráža však na problém
-
- Rusko chystá energetický prevrat. Rozbehlo sériovú výrobu jadrových reaktorov, už ich má 15
- Prepadák roka je online obrovským hitom. Dá sa pozrieť aj zadarmo
- OLED má povesť veľkého žrúta elektriny. Spočítali sme, koľko ťa oproti LCD či MiniLED stojí za 5 rokov
- Tvorca Gladiátora ukazuje nový film. Na Slovensko dorazí už zajtra
- Zbalíš ju do batoha a je prekvapivo lacná. Táto prenosná veterná turbína má výkon až 75 W
-
- Rusko chystá energetický prevrat. Rozbehlo sériovú výrobu jadrových reaktorov, už ich má 15
- Už 80 týždňov patrí medzi najsledovanejšie filmy. Akčné prekvapenie 2025 neprestáva udivovať
- Číňania ukázali elektromobil, aký Európa zatiaľ nemá. Dá cez 1 000 km a stojí okolo 32-tisíc eur
- Za 2 eurá 1 500 filmov. Unikátna služba na Slovensku ponúka akciu s doživotnou zľavou
- Majitelia elektromobilov dostali nový spôsob, ako na aute zarábať. Stačí urobiť jednoduchú vec
Európa čakala veľký solárny prepad. Zatmenie ukázalo, prečo veľké číslo pre Slovensko neplatilo
Výrobcom počítačov a mobilov končí obľúbený trik. EÚ prísne skoncuje s falošnou ekológiou
Má stáť zelená energia 120 eur za MWh? ÚRSO označil zelenú energiu za drahý omyl, pravda je iná
Európa chcela odstrihnúť Putina, deje sa však opak. Dovoz ruského LNG prudko vzrástol
USA chystajú vesmírny štít za 160 miliárd eur. Prvý ostrý zásah príde v roku 2029
Mochovce dosiahli kľúčový míľnik. Štvrtý blok už rozbehol jadrovú reakciu
Ojazdené autá na Slovensku citeľne zdraželi. Priemerná cena stúpla, mení sa aj ponuka
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP

Známa slovenská pekáreň definitívne končí, zatvára všetky predajne. Mala tržby 1,3 milióna eur

Dietologička vyskúšala 7-dňový experiment s kyslou uhorkou: Na tretí deň prišiel zlom v trávení

Generálny prokurátor ide do boja s prezidentom. Žilinka podáva žalobu pre tresty za autonehodu

Do Nepálu po apokalypse dnes mieri lietadlo so Slovákmi: „Ideme, je to absolútne bezpečné,“ tvrdí Fellner z cestovky BUBO

