Elektrický Fiat 500 patrí k tým najštýlovejším mestským elektromobilom, aké aktuálny trh ponúka. Talianska automobilka teraz predstavila novú karosársku verziu, ktorú označila Fiat 500 3+1, pričom ponúka veľmi netypické riešenie dverí, píše CarBuzz.

Elektrický Fiat 500 mal premiéru ešte v marci tohto roka, kedy automobilka uviedla na trh karosársku verziu kabrio v prémiovej edícii „la Prima“, no jej cenovka štartuje až na 37 900 €. Neskôr prišla aj klasická verzia typu hatchback, no tá bola takisto k dispozícii iba v edícii „la Prima“ a jej cenovka sa stále držala vysoko, konkrétne na čiastke 34 900 €.

Fiat

Zaplatiť takúto sumu za malý mestský elektromobil je pre mnohých ľudí až príliš veľa, preto fanúšikovia značky Fiat čakali, kým automobilka príde s „tradičnými“ verziami elektrickej 500-ky. Ich čakanie je konečne u konca a okrem troch klasických verzií Action, Passion a Icon, automobilka priniesla aj tretiu karosársku verziu s označením 3+1, informuje AutoExpress.

Unikátny systém dverí

Model Fiat 500 3+1 prichádza s unikátnym dverovým systémom. Okrem dvojice veľkých dverí pre vodiča a spolujazdca vpredu či tretích dverí v podobe veka kufra, sa tu nachádzajú ešte jedny menšie dvere, ktoré v názve symbolizuje práve označenie „+1“.

Fiat

Tieto dvere sa nachádzajú iba na strane spolujazdca a ich protichodné otváranie umožňuje pasažierom na zadných sedadlách pohodlne nastupovať a vystupovať aj bez toho, aby si musel spolujazdec vpredu vysadnúť a sklápať svoje sedadlo, podobne ako tomu býva u väčšiny trojdverových áut.

Fiat

Ako píše Motor1, Fiat cieli touto verziou najmä na ľudí, ktorí majú rodiny a svoje auto chcú využívať pri každodenných povinnostiach. Oproti ostatným „päťstovkám“ sa táto verzia líši iba spomínanými prídavnými dverami na strane spolujazdca a pri pohľade na vodičovu stranu by si ju od iných modelov ani nerozoznal.

Fiat

Pridanie štvrtých dverí malo za následok navýšenie hmotnosti o 30 kg, čo však vôbec nie je veľa. Pri  výkone 118 konských síl to zrejme ani nijako nepocítiš. Verzia 3+1 sa bude spočiatku predávať iba v prémiovom balíku „la Prima“, čiže aj jeho cenovka bude o niečo vyššia.

Fiat

Ako píše portál CarBuzz, základná verzia Action by mala štartovať na čiastke 23 700 €, zatiaľ čo model Passion s vyšším dojazdom a výkonom pôjde do predaja za 25 200 €. O konkrétnej cene verzie 3+1 zatiaľ Fiat nepriniesol žiadne informácie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP