Automobilový koncern Stellantis dnes oznámil, že v svojom obľúbenom modeli Peugeot 308 nahradí digitálne tachometre staršími analógovými. Príčinou má byť globálny nedostatok polovodičov, ktorý vo veľkom trápi takmer všetky svetové automobilky, informovala agentúra Reuters.

Peugeot 308 dostane analógový tachometer

Stellantis, pod ktorý patria značky Chrysler, Citroen, Jeep, Fiat či Alfa Romeo, vykoná túto zmenu iba na modeli Peugeot 308, ktorý sa nedávno dočkal novej verzie. Analógové tachometre sa však budú montovať iba do aktuálnej verzie, ktorej výroba sa má skončiť na jeseň tohto roka.

Podľa francúzskeho spravodajského kanálu LCI bude Peugeot túto „stratu“ kompenzovať a na tieto modely poskytne zľavu vo výške 400 eur. Pripomeňme, že v minulom roku sa automobilov Peugeot 308 predali približne 98 000.

Stellantis tak zároveň ušetrí aj čipy pre digitálne tachometre na jeho najpredávanejších modeloch, ako napríklad SUV Peugeot 3008, ktorý sme v plug-in hybridnej verzii testovali aj my.

„Je to šikovný a svižný spôsob, ako prekonať skutočné prekážky pre výrobu automobilov, kým sa neskončí polovodičová kríza,“ uviedol pre agentúru Reuters hovorca koncernu Stellantis.

Neprehliadni
Zasadol nový kráľ na trón? Nový Peugeot 308 rozbíja konkurenciu v segmente hatchbackov, pomáha mu plug-in hybrid aj geniálny vzhľad

„Tradičné“ analógové tachometre by sa na modeloch Peugeot 308 mali objavovať už koncom mája. Výrobu tohto modelu však Peugeot vo francúzskej továrni v Sochaux prerušil práve pre nedostatok čipov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom