Ruská spoločnosť Caviar, ktorá sa špecializuje výrobou extravagantných verzií drahých smartfónov, si tento rok dala poriadne zabrať. Okrem zlatých edícií iPhone 12 Pro či dokonca tejto verzie bez fotoaparátov totiž predstavila kolekciu s názvom iPhone 12 Pro Jobs 4. Najnovší model od Apple tak prerobila v štýle 10. výročia modelu iPhone 4, pričom každý kus má obsahovať aj útržok svetra, ktorý nosil Steve Jobs, upozornil portál MacRumors.

Legendárny rolák priamo v tele smartfónu

iPhone 4 bol posledným smartfónom, ktorý na svetlo sveta v roku 2010 uviedol vtedajší CEO spoločnosti Apple Steve Jobs. Ten následne po niečo viac ako roku tragicky zomrel a predstavenie tohto smartfónu je tak v istom smere dôležitým momentom pre technologický svet.

Spoločnosť Caviar sa preto rozhodla poňať 10. výročie tohto smartfónu svojim vlastným štýlom a predstavila nové verzie tohtoročných modelov iPhone 12 Pro a Pro Max, ktoré upravila v štýle iPhone 4.

Predná strana smartfónov pritom ostaal nezmenená, no na zadnej strane každého kusu sa údajne nachádza kúsok pôvodného roláka, ktorý Steve Jobs často na javisku nosil. Spodnú časť tiež ako znak kvality zdobí Jobsov autogram a slávny slogan spoločnosti „Think different“ (Mysli inak).

Spoločnosť ponúka 3 rôzne prevedenia tohto smartfónu a to v čiernej, bielej a zlatej farbe. Zadná časť čiernej verzie pozostáva z titánu a bielu doplnil Caviar kompozitným materiálom G10 pokrytým smaltovanou bižutériou, pričom logo Apple je vyrobené z 925 mincového striebra. Zlatý model sa pýši krytom a logom z 18 karátového zlata. Caviar ponúka aj špeciálnu verziu Jobs 1ST venovanú úplne prvému iPhonu, ktorý Jobs predstavil v roku 2007.

Cenou Caviar už neprekvapí

Jediné, čo ostáva na týchto extravagantných smartfónoch zhodnotiť, je tak už cena, ktorá sa pohybuje v štandardných hodnotách ruskej spoločnosti. „Základná“ titánová verzia začína na cenovke 6490 dolárov za 128 GB verziu iPhone 12 Pro a končí na sume 7720 dolárov za väčší iPhone 12 Pro Max s 512 GB úložiskom.

U bielej verzie si Caviar pri každom modeli účtuje o 570 dolárov viac a za zlatú verziu až o 2420 dolárov viac. Špeciálna verzia Jobs 1ST štartuje na sume 7030 dolárov za 128 GB model iPhone 12 Pro.

Pokiaľ by ti smartfón so svetrom Steva Jobsa nestačil, ruská spoločnosť zároveň pri príležitosti výročia ponúka aj tenisky New Balance 991, ktoré majú taktiež obsahovať kúsok Jobsovho roláka a taktiež malú titánovú doštičku so sloganom Applu. Spoločnosť vyrobí z každej verzie smartfónu len 10 kusov, zatiaľ čo tenisky New Balance 991 ponúkne v množstve 30 kusov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom