Používatelia systému Windows 10 hlásia problémy s jeho najnovšou kumulatívnou aktualizáciou. Pri inštalácii údajne zlyháva a spôsobuje náhodný reštart zariadení, informuje Windows Latest.

Ide o kumulatívnu aktualizáciu pre Windows 10 vo verzii 1903, 1809 a ďalšie podporované verzie s opravami softvérových chýb, ktorá je dostupná od utorka 13. augusta. Zatiaľ čo niektorí používatelia majú problémy iba s jej inštaláciou, iným sa počítač po aktualizovaní náhodne reštartuje. Podľa diskusií na rôznych fórach sa pri pokuse o inštaláciu aktualizácie zobrazujú najmä všeobecné chybové hlásenia 0x80073701 a 0x800f0982, píše MSPoweruser.

„Obrazovka stmavne, počítač sa vypne, reštartuje a vráti späť na plochu bez toho, aby predtým počkal na ukončenie programov. Neexistuje spôsob, ako to diagnostikovať, pretože je to úplne náhle a bez varovania. Na 100 % ide o problém spôsobený nedávnou aktualizáciou Windowsu.“, uviedol jeden z používateľov.

Tento problém vyzerá byť zatiaľ náhodný a netýka sa veľkej skupiny zariadení, keďže počet sťažností je malý. Ďalšie podrobnosti by o ňom mohol poskytnúť aj samotný Microsoft v prípade, že sa ich počet bude zväčšovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom