Pokiaľ si aj ty pred približne desiatimi rokmi fičal na legendárnom CS-ku 1.6, potom ťa nasledujúce videá určite budú zaujímať. Aj Slovensko totiž malo vzácnych hráčov a tímy, na ktoré sa nesmie len tak zabudnúť.

Za všetkým stojí jeden z pamätníkov CS, ktorý na svojom YouTube kanáli ponúka pohľad na legendárne videá. Konkrétne sa jedná o šesť záznamov týkajúcich sa najmä Fu.sk z roku 2007, HW4UM Paypack z roku 2006 a The Playground 1/2. Mnohí si zrejme budú najviac pamätať na Fu.sk, v ktorom predviedol svoje neskutočné zručnosti Dev1, ale aj Greg1 či uNreaL.

Nenechaj si ujsť
Celý herný svet sa raduje. Microsoft ohlásil príchod Age of Empires 4

Takýmto typom videí sa hovorí „fragmovies“, no keďže niektoré z nich vznikli až pred desiatimi rokmi, nemôžeme očakávať vysokú kvalitu. Avšak práve nízke rozlíšenie dáva takýmto nostalgickým videám ten správny šmrnc. Ich pozeraním sa nám ale nevynárajú spomienky iba na vtedajšiu Counter-Strike komunitu, ale aj celkovo na začiatky elektronického športu, ktorý je dnes už úplne bežnou záležitosťou.

Tak čo, ktoré video ti dodalo najväčšiu dávku nostalgie? Poprípade ak poznáš ďalšie zaujímavé kúsky, môžeš sa o ne s nami podeliť v komentároch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom