Do Nového roka zostáva už len niekoľko týždňov a investori začínajú rozmýšľať, ako rok 2024 ovplyvní trh s kryptomenami. V súčasnosti možno pozorovať v rámci trhu s kryptomenami viacero zmien, ktoré môžu v nasledujúcom roku ovplyvniť cenové pohyby kryptomien.

V tomto článku uvedieme hlavné dôvody, prečo by rok 2024 mohol byť pre kryptomeny veľmi priaznivým rokom. Zameriame sa na dôležité udalosti súvisiace s Bitcoinom, nakoľko už aj v minulosti sa preukázalo, že zmeny ohľadom Bitcoinu majú veľký dopad na trh s kryptomenami. Bližšie tiež rozoberieme vhodné alternatívy Bitcoinu na investíciu, ktorými sú tokeny Bitcoin ETF a Bitcoin Minetrix.

Prečo by kryptomeny v roku 2024 mohol čakať výrazný rast?

Kryptomeny by v nasledujúcom roku mohli zaznamenať býčí vývoj z viacerých dôvodov. V prvom rade sa očakáva, že rok 2024 bude rokom ďalšieho halvingu Bitcoinu. Historicky bol halving Bitcoinu predzvesťou býčieho trhového cyklu, nakoľko investori očakávali zníženie zásoby Bitcoinu, čo viedlo k zvýšeniu ceny BTC.

Vedeli ste, že…

Halving Bitcoinu je udalosť, ktorá zníži odmenu za ťažbu nových blokov Bitcoinu na polovicu a tradične vedie k zníženiu ponuky nových Bitcoinov. K halvingu Bitcoinu dochádza pravidelne každé štyri roky, pričom prvý halving nastal v roku 2012 a počet vyťažených Bitcoinov sa vtedy zmenšil z 50 BTC za blok na 25 BTC za blok. V budúcoročnom halvingu  sa počet vyťažených Bitcoinov zníži zo 6,25 BTC za blok na 3,125 BTC za blok. 

Po druhé, očakáva sa, že začiatkom budúceho roka by mohla Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) schváliť spotové bitcoinové ETF. Takýto vývoj by mohol výrazne zvýšiť objem obchodovania Bitcoinu a prilákať nových inštitucionálnych investorov, čo by prispelo k zvýšeniu likvidity a ceny Bitcoinu. 

Vedeli ste, že…

ETF fondy (Exchange Traded Funds) sú fondy obchodované na burze. ETF fondy sú medzi investormi obľúbené kvôli svojej jednoduchosti, transparentnosti a pomerne nízkym poplatkov za ich správu. Tieto fondy pasívne kopírujú výkonnosť indexov alebo komodít. ETF fondy sú teda pasívne spravované fondy, ktoré rovnako ako tradičné podielové fondy prijímajú peňažné prostriedky od investorov výmenou za podiely vo fonde. Finančné prostriedky investorov ETF  fondy následne investujú podľa vopred určenej investičnej stratégie.

Okrem toho Bitcoinové alternatívy zvyčajne tiež profitujú z rastu Bitcoinu. Prijatie bitcoinových ETF a inovácie súvisiace s Bitcoinom by mohli viesť k expanzii celého trhu s kryptomenami. Altcoiny často ponúkajú rôzne technológie a použitia zamerané na rôzne trhové sektory, vďaka čomu majú potenciál vytvoriť svoje vlastné býčie trendy.

Celkovo možno skonštatovať, že pokiaľ ide o vyhliadky kryptomien v nasledujúcom roku, investori majú byť prečo optimistickí.

Vedeli ste, že…

Altcoin je skratka pre alternative coin. Termínom altcoin označujeme všetky kryptomeny, ktoré vznikli po Bitcoine. Existujú tisíce altcoinov, pričom každý z nich má jedinečné vlastnosti a využitie.

Bitcoin ETF – nová alternatíva Bitcoinu odzrkadľujúca vývoj bitcoinových ETF

Token Bitcoin ETF (BTCETF) mnohí kryptoanalytici považujú za jednu z najlepších alternatív Bitcoinu s potenciálom 10-násobného rastu. Vďaka svojej priaznivej cene 0,0056 $ počas aktuálnej fázy predpredaja predstavuje token BTCETF jedinečnú investičnú príležitosť, ktorá sa už nemusí zopakovať, najmä ak vezmeme do úvahy očakávaný nárast hodnoty po skončení predpredaja.

Zdroj: Bitcoin ETF

Okrem toho tento token má tiež významný rastový potenciál. Od spustenia svojho predpredaja už projekt Bitcoin ETF stihol vyzbierať viac ako 1,2 milióna dolárov. Práve míľnik prvého milióna sa často v investičnom kontexte považuje za najťažšie dosiahnuteľný, pričom prekonanie tejto hranice môže pôsobiť ako katalyzátor ďalšieho rastu. Podľa niektorých kryptoanalytikov má token BTCETF potenciál zdvojnásobiť svoj úspech už za menej ako týždeň.

Bitcoin ETF predstavuje jednu z nových investičných príležitostí v rámci aktuálneho býčieho trhu kryptomien. Token BTCETF priťahuje pozornosť investorov okrem iného svojimi jedinečnými vlastnosťami. Aktuálna cena tokenu BTCETF 0,0056 $ je obzvlášť zaujímavá pre investorov s nižším rozpočtom, ako aj pre investorov, ktorí chcú čo najrýchlejšie dosiahnuť návratnosť svojej investície.

Zdroj: Bitcoin ETF

Jedinečnou vlastnosťou projektu Bitcoin ETF je to, že projekt je úzko spätý s očakávaným schválením spotových bitcoinových ETF v januári 2024, ktoré by mohlo mať významný vplyv na dopyt po tokene BTCETF.

Okrem toho projekt tiež ponúka odmeny za staking, pričom ročný percentuálny výnos (APY) aktuálne predstavuje viac ako 200 %. Investori tak za držbu tokenu BTCETF môžu generovať pôsobivý pasívny príjem, čo ešte viac zvyšuje záujem investorov o projekt Bitcoin ETF.

Navštíviť predpredaj Bitcoin ETF

Investovaním do kryptomien riskujete stratu svojho kapitálu. Vždy investujete len takú čiastku, o akú si môžete dovoliť prísť.

Bitcoin Minetrix – perspektívny projekt, ktorý sprístupňuje ťažbu Bitcoinu aj bežným investorom

Ako uvádza whitepaper projektu Bitcoin Minetrix, cieľom projektu je transformovať cloudovú ťažbu Bitcoinu. Inovatívny model stake-to-mine projektu Bitcoin Minetrix umožňuje investorom stakovať natívne tokeny BTCMTX, následkom čoho investori získajú ťažobné kredity. Tieto ťažobné kredity je potom možné vymeniť za cloudovú ťažobnú silu na dlhodobú ťažbu Bitcoinu. Vďaka tomuto riešeniu používatelia nepotrebujú mať drahý hardvér ani technické znalosti na to, aby sa zapojili do procesu ťažby Bitcoinu – stačí si len kúpiť a držať tokeny BTCMTX.

Zdroj: Bitcoin Minetrix 

Vedeli ste? Ťažba kryptomien zabezpečuje bezúhonnosť a decentralizáciu kryptomien využívajúcich mechanizmus proof-of-work (PoW). Ide o činnosť, v rámci ktorej sa transakcie kryptomien medzi investormi overia a zaradia do verejnej účtovnej knihy blockchainu. Vďaka ťažbe môže byť sieť Bitcoin prevádzkovaná bez zásahu centrálneho orgánu. Ťažba tiež zavádza nové tokeny do stávajúcej zásoby v obehu.

Ťažba kryptomien sa riadi určitými zakódovanými pravidlami, ktoré sú súčasťou hlavných protokolov kryptomien a sú presadzované celou sieťou mnohých uzlov. Podľa IndustryResearch.co bol globálny trh s ťažbou kryptomien v roku 2022 ocenený na viac ako 4,2 miliardy dolárov a očakáva sa, že do roku 2028 bude expandovať pri zloženom ročnom raste (CAGR) 1,8 %. 

Okrem toho stakingový protokol platformy vyniká tým, že ponúka za uzamknuté tokeny BTCMTX ročný percentuálny výnos (APY) až vo výške 141 %, čo je oveľa vyššie ako priemerné APY v tomto odvetví. Za menej ako dva mesiace od spustenia predpredaja bolo do stakingového fondu vložených už takmer 300 miliónov tokenov BTCMTX, čo svedčí o dôvere investorov v tento projekt.

Zdroj: Bitcoin Minetrix

Vďaka inovatívnym funkciám, ako je mechanizmus stake-to-mine, sa v rámci predpredaja podarilo projektu vyzbierať už viac ako 4 milióny dolárov. Predpredaj má desať fáz, pričom cena tokenu BTCMTX sa v každej fáze zvyšuje o 8 %. Investori si môžu zakúpiť token BTCMTX v predpredaji prostredníctvom ETH, USDT alebo kreditnej/debetnej karty.

Smart kontrakt tokenu BTCMTX prešiel komplexným auditom spoločnosti Coinsult, ktorý overil, že token nemá žiadne bezpečnostné problémy. Vďaka tomu držitelia tokenu BTCMTX môžu stakovať svoje tokeny s vedomím, že platforma Bitcoin Minetrix je bezpečná a spoľahlivá.

Token BTCMTX sa tiež umiestnil na treťom mieste na vplyvnej platforme CoinSniper, ktorá sleduje výkon tokenov pred verejným uvedením. To dokazuje, že tento projekt si už získal značnú pozornosť kryptotrhu a prekonal stovky ďalších nových predpredajov kryptomien.

Navštíviť predpredaj Bitcoin Minetrix

Investovaním do kryptomien riskujete stratu svojho kapitálu. Vždy investujete len takú čiastku, o akú si môžete dovoliť prísť.

Záver

Trh s kryptomenami sa neustále vyvíja a január 2024 pravdepodobne prinesie nové trendy a inovácie. Rok 2024 sa pre trh s kryptomenami ukazuje ako sľubné obdobie. S blížiacim sa halvingom Bitcoinu, možným uvedením bitcoinových ETF a neustálym technologickým pokrokom je trh s kryptomenami pripravený na rast a expanziu.

Aj keď sú s investovaním do kryptomien vždy spojené určité riziká, pokiaľ investori vykonajú dostatočný výskum, majú potenciál dosiahnuť zisk. Rok 2024 by mohol znamenať prelomový bod pre digitálne aktíva, ktorý by mohol priniesť mainstreamové prijatie a široké využívanie kryptomien.

V článku sme vám predstavili dve nové alternatívy Bitcoinu, tokeny Bitcoin ETF a Bitcoin Minetrix, z ktorých každý má jedinečné využitie. Token Bitcoin ETF je úzko prepojený s udalosťami ohľadom bitcoinových ETF, zatiaľ čo Bitcoin Minetrix zjednodušuje investorom ťažbu Bitcoinu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP