Už sú to viac ako dva mesiace od predstavenia nových vlajkových modelov Samsungu, Galaxy S9 a Galaxy S9+. Predávať sa začal o niečo neskôr, celosvetová dostupnosť začala prakticky 16. marca, takže novinky na trhu sú už nejaký čas. Teraz sa dozvedáme aj dôležité čísla z predajov.

CEO Samsungu, DJ Koh, ešte v čase uvádzania noviniek na trh vyjadril presvedčenie, že novým smartfónom sa bude v predajoch dariť lepšie ako predchodcovi v zastúpení Galaxy S8. Dopomôcť k tomu mali inovácie v podobe nového procesoru, animovaných emoji, no najmä zlepšené fotoaparáty. Samsung ani viac ako mesiac po spustení predajov nezverejnil žiadne čísla, ako sa novinkám darí. Neoficiálny pohľad na hodnotu predajov, ale priniesla analytická spoločnosť Canalys.

Zobraziť celú galériu (1)
Pavol Lupták/FonTech

Rekord neprekonaný, čísla aj tak skvelé

Podľa údajov z tohto zdroja to na prekonanie Galaxy S8 ale zatiaľ nevyzerá. Počas prvého mesiaca mal Samsung dohromady predať niečo vyše 8 miliónov Galaxy S9 a Galaxy S9+. Výkon nových smartfónov je tak v predajoch prakticky totožný s Galaxy S8. Samsung napríklad na trhu v USA dokázal predať 2,8 milióna zariadení a v domovskej Kórei jeden milión kusov. Aj keď sa môže zdať neprekonanie hodnôt Galaxy S8 v úvodnom mesiaci ako mierny neúspech, tak čísla predajov sú stále úchvatné, čo potvrdzujú aj slová analytika Bena Stantona:

„Výkon Samsungu je pôsobivý pri uvážení toho, že Galaxy S9 nie je významným skokom od S8.“

Neporazené tak ostali aj rekordné čísla Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge, ktoré spoločne dosiahli predaje na úrovni 9 miliónov kusov počas úvodného mesiaca. Celkovo sa týchto smartfónov predalo za prvý rok 48 miliónov, pričom pri modeli Galaxy S8 to bolo 41 miliónov. Predpovede pri nových Galaxy S9 a S9+ naznačujú, že predaje za rok by mohli dosiahnuť hodnotu niekde okolo 45 miliónov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom