Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Čínsky producent batériových autobusov značky Yutong, ktorý patrí medzi hlavných svetových dodávateľov elektrobusov úspešne absolvoval testy v nehostinných zimných podmienkach v Nórsku a v Kazachstane. Batériový elektrobus Yutong čelil v Kazachstane teplotám až – 25 °C, pričom dosiahol pozoruhodný dojazd 374 km, čím zásadne posunul hranicu výkonu elektrického autobusu v drsných klimatických podmienkach, informoval portál Newswire.ca.

Tieto testy sú nielen skúškou odolnosti, ale zároveň potvrdzujú, že elektrobusy dokážu bezproblémovo fungovať aj v extrémnych podmienkach. Testovaný model Yutong E18PRO počas januárových testov v mrazivom prostredí dokázal bezproblémovo poskytnúť teplé a pohodlné prostredie pre viac ako 1500 cestujúcich. V interiéri vozidla sa teplota pohybovala medzi 18 °C a 22 °C, pričom cestujúci si obzvlášť pochvaľovali zvýšený komfort.

Yutong E18PRO využíva LFP batériu vybavenú kvapalinovým teplotným manažmentom, ktorý dokáže zabezpečiť optimálnu teplotu aj v extrémnych podmienkach. Výrobca ťaží aj z viac ako 190 000 elektrických úžitkových vozidiel, ktoré svojou prevádzkou v rozmanitých podmienkach prinášajú dôležité údaje o prevádzke. V nórskych podmienkach čínsky Yutong prostredníctvom modelu U12, ktorý bol podrobený náročnému testu v Kirkenes dosiahol spotrebu 156 kWh/100 km pri extrémnej vonkajšej teplote – 33°C.

Veľká pozornosť bola venovaná odolnosti vozidla proti korózii a opotrebovaniu, ktoré je špecifické najmä v nórskych soľných a zasnežených podmienkach. Prostredníctvom viac ako 331 batériových elektrických autobusov, ktoré Yutong prevádzkuje v Nórsku preukázal výrobca neustálu snahu zlepšovať a zachovať udržateľnosť verejnej dopravy na celom svete. Svojimi produktmi prináša inovatívny systém kvapalinového chladenia batérie, ale aj inteligentné funkcie, ako je diaľkové plánovanie klimatizácie.

Výsledky, ktoré sa podarilo v týchto nehostinných podmienkach dosiahnuť preukazujú, že elektrický batériový pohon je schopný prevádzky aj v nákladnej doprave za extrémnych poveternostných podmienok. Snaha výrobcu Yutong o posun k ekologickejšiemu a bezpečnejšiemu systému verejnej dopravy je jasne demonštrovaná prostredníctvom tohto pozoruhodného pokroku v schopnostiach batériových elektrických vozidiel.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú