V posledných rokoch sa na výslnie dostávali smartfóny z produkcie čínskych výrobcov, ktoré si postupom času získali čoraz väčšiu priazeň zákazníkov. Modely z rôznych cenových a výkonových kategórií dokážu spoľahlivo pokryť všetky ich požiadavky, no za zlomok ceny konkurencie. V porovnaní s Apple a Samsungom majú čínske smartfóny v rukáve hneď niekoľko triumfov, vďaka ktorým sa stávajú čoraz populárnejšími.

Celosvetové predaje smartfónov zaznamenávajú v posledných rokoch pokles, ktorý je ovplyvnený rôznymi udalosťami. Napriek tomu sa darí rásť čínskym spoločnostiam, ktoré dokázali prekonať aj etablovaných gigantov ako Apple či Samsung. Ich modely dominovali trhu dlhý čas, no teraz prichádzajú zmeny, ktoré sa im rozhodne páčiť nebudú. Zákazníci stále viac uprednostňujú lacnejšie zariadenia, ktoré im ponúknu vlastnosti drahších kúskov za prívetivejšiu cenu. V skutočnosti je však hneď niekoľko faktorov, ktoré ovplyvnili rast čínskych spoločností a ich napredovanie vo svete smartfónov.

Bohatá ponuka príslušenstva poteší každého

V prvom rade ide o výbavu balenia, ku ktorému je neraz ponúkané aj príslušenstvo, za aké by si musel majiteľ nového Samsungu či hlavne iPhonu priplatiť ďalšie desiatky eur. Po rozbalení nového Xiaomi, Oppo, OnePlus, Vivo či Huawei smartfónu tak v obsahu krabice nájdeme rýchly nabíjací adaptér. Už po rozbalení smartfónu ho je možné rýchlo nabiť, aby si používateľ mohol vychutnať všetky jeho vlastnosti a funkcie čo najskôr.

Tento ťah s rýchlym adaptérom však výrobcovia využívajú aj pri dostupnejších modeloch, ktoré nestoja viac ako 200 až 300 €. Aj v nižšej cenovej kategórii tak myslia na potreby zákazníka, ktorý už dávno nemusí čakať dlhé hodiny na plné nabitie svojho nového smartfónu. Novým trendom začína byť aj pribalenie bezdrôtovej nabíjačky, ktorú už nájdeme aj napríklad pri novom Xiaomi Mi MIX 3. Toto príslušenstvo dokáže spríjemniť nabíjací proces, hoci v tomto prípade nie je práve najrýchlejší. Aj indukčné nabíjanie sa však postupne zrýchľuje.

Nenechaj si ujsť
Nové smartfóny prinášajú stále vyššiu cenovku, no stále menšie inovácie. Prečo je to tak?

Každého tiež poteší, ak si v krabici nájde aj ochranný obal a v lepších prípadoch aj ochrannú fóliu na displej. Vďaka tomu môže byť konštrukcia a obrazovka chránená pred škrabancami už hneď pri prvom použití smartfónu. Aj keď nejde o prémiové kožené obaly, svoju úlohu dokážu spoľahlivo splniť aj silikónové či základné plastové kryty.

Hoci sa to môže zdať ako samozrejmosť, týmto spôsobom pomáhajú čínski výrobcovia ušetriť zákazníkovi aj niekoľko desiatok eur, ktoré by inak na toto príslušenstvo dodatočne minul.

Hlavným lákadlom ostáva cena

Čínski výrobcovia to všetko pritom „zaklincujú“ aj výbornou cenou, ktorá neraz býva výrazne nižšia ako v prípade drahých iPhonov či Samsung smartfónov. Aj lacnejšie modely od tohto kórejského výrobcu totiž často stoja viac ako tie prémiové z Číny. Práve lákavá cenovka je jedným z hlavných dôvodov, prečo si zákazníci svoj nový smartfón radšej kúpia od čínskeho výrobcu ako by mali obetovať viac za iPhone či Samsung.

Je veľmi nepravdepodobné, aby Apple a jeho kórejský rival výrazne skresali ceny, no na druhej strane by im takáto taktika pomohla zdvihnúť predaje. Zákazníkov by však zrejme potešilo aj to, keby sa vydali v stopách čínskych spoločností aspoň pri balení príslušenstva.

Toto nesmieš zmeškať!
Prišli sme s revolúciou na čínske smartfóny

U nás nakúpiš lepšie ako v Číne

Pri drahých iPhonoch totižto nenájdeme nielen rýchlu nabíjačku, ale ani ochranný obal, jednoduchú fóliu a už ani redukciu na 3,5 mm jack. Nuž, pokiaľ tieto spoločnosti nechcú, aby sa od nich zákazníci odvrátili, budú musieť nájsť cestu ako si ich znova získať.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP