Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Na značku Vivo sa viacero Slovákov môže pozerať s nedôverou, v segmente smartfónov však ide o zabehnutého a dobre známeho hráča s viac než 400-miliónovou používateľskou základňou. V rámci svojej globálnej expanzie v júni prišlo Vivo aj na Slovensko, kde predstavilo niekoľko noviniek vo viacerých cenových kategóriách.

V prémiovej triede sa Vivo púšťa do boja s modelom X80 Pro, ktorý výrobca predávas s cenou tesne nad hranicou tisíc eur. Konkurenciu zvučnejšieho mena v podobe Samsungu či Apple tak Vivo mierne podlieza, na výkone však nešetrí a vďaka spolupráci s nemeckými odborníkmi na optiku, spoločnosťou Zeiss, X80 Pro sľubuje jeden z najlepších fotomobilov na trhu.

Práve v spoločnosti zatiaľ najvýkonnejšieho smartfónu od čínskeho výrobcu som mal príležitosť stráviť niekoľko posledných mesiacov. Skúsenosť s používaním dokazuje, že menej známa značka sa pri zvučnejšej konkurencii nestráca. Práve naopak.

Zaujme už na prvý pohľad

Prvé milé prekvapenie pri tohtoročnej novinke prichádza už pri jej samotnom balení. Kým ostatní výrobcovia šetria a obsah balenia neustále ochudobňujú, balenie Vivo prichádza so všetkým, čo k tomu patrí, a pridáva ešte niečo navyše.

Súčasťou luxusne pôsobiaceho balenia pripomínajúceho malú bonboniéru je okrem samotného zariadenia 80 W nabíjačka s USB-C / USB-A káblom. Výrobca ďalej pribalil aj drôtové slúchadlá, povinnú brožúrku a prekvapivo kvalitný ochranný obal s koženkovým povrchom, ktorý vôbec nemám potrebu meniť. Práve naopak. Ide o jeden z najlepších ochranných obalov, aké som v základnom balení telefónu niekedy videl.

Vivo X80 Pro Dizajn

Hliníkovú konštrukciu na zadnej strane oživuje matné čierne prevedenie, ktoré zabraňuje zanechávaniu odtlačkov prstov. Takmer tretinu zadnej plochy tvorí vysunutá časť s fotomodulom. Ide o jasnú dominantu, ktorá vďaka prekrytiu lesklým šedým sklom vyvoláva otázky, či nebude neustále „ucapkaná“ alebo po čase doškriabaná.

Prvá obava sa ukazuje ako oprávnená – fotomodul je magnetom na odtlačky prstov a narovinu treba povedať, že na ňom zostane stopa po každom dotyku. Dôležitejšie však je, že ani po niekoľko mesačnom každodennom používaní na sklíčku nevidieť jediný škrabanec aj napriek tomu, že sme s telefónom rozhodne nezaobchádzali v rukavičkách.

FonTech

Displej je špička

Vivo X80 na trh prišlo s excelentným 120 Hz LTPO2 AMOLED displejom. Maximálne rozlíšenie predstavuje 3 200 x 1 440 pixelov, čo je možno až zbytočné. Telefón používam s nižším rozlíšením 2 400 x 1 080, oproti vyššiemu rozlíšeniu som rozdiel voľným okom skutočne nepostrehol.

Displej si zobrazovaciu frekvenciu dokáže inteligentne regulovať, stalo sa však, že s nastavením dynamického snímkovania môžu mať problém niektoré aplikácie. Menovite ide napríklad o prehrávač Kodi, ktorý pri inteligentnom prepínači snímkovania sprevádzala čierna obrazovka. Po uzamknutí na 60 alebo 120 fps fungovala normálne. Ide, samozrejme, o chybu optimalizácie pri aplikácii a nie zlyhanie zariadenia.

Displej ponúka skvelú viditeľnosť na priamom Slnku, výborne funguje aj režim variabilného snímkovania – prepnutie medzi 120 Hz pri používaní aplikácií na 10 Hz pri statickej domovskej obrazovke je instantné. Displej má skvelé pozorovacie uhly,obrazovka Vivo X80 jednoducho patrí k absolútnej špičke.

Táto vlastnosť nemá konkurenciu
Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú