Čínski výrobcovia smartfónov neraz prinášajú na trh perfektne vybavené kúsky, ktoré svojimi vlastnosťami a najmä cenou prekvapia každého zákazníka. Výnimkou nie je ani spoločnosť UMIDIGI, ktorá teraz ukázala svoju novú nadupanú vlajkovú loď. Nové UMIDIGI Z2 Pro prináša vo svojej cenovej triede výbavu, ktorá sa vymyká bežným štandardom rovnako ako jeho nádherný dizajn. 

Doba, kedy boli čínske smartfóny považované v našich končinách len za obyčajný aušus, sú už dávno preč. Postupom času mnohé spoločnosti dokázali, že to v tomto priemysle dokážu ukázať skutočne skvelé kúsky, ktoré si mnohí zákazníci zamilovali. Procesom vývoja prechádzajú aj modely spoločnosti UMIDIGI, ktorá teraz rozšírila svoje portfólio o novinku s označením Z2 Pro. Jej elegantne spracovaná konštrukcia z prémiových materiálov zaujme oko zákazníka, no ten sa taktiež poteší silnému hardvéru vo vnútri.

Čínsky krásavec ohúri nekonvenčným dizajnom

Ako väčšina ostatných výrobcov, ani UMIDIGI nechce zaostávať za aktuálnymi trendmi, ktorým prispôsobil aj svoju najnovšiu vlajkovú loď. Krásna konštrukcia vzadu nesie sklo, ktoré prichádza v 3 dizajnových variantoch. Medzi nimi nájdeme tiež prevedenie „Twilight“. Táto verzia sa pýši premenlivými farbami, ktoré sa pri dopadoch slnečných lúčov menia z fialovej na modrú.

Kúpiť UMIDIGI Z2 Pro Global vo verzii „Carbon Fiber Black“ za 261 €
Bleskový výpredaj!

Kúpiť UMIDIGI Z2 Pro Global vo verzii „Twilight“ za 261 €
Bleskový výpredaj!

Spoločnosť ale stavila kartu aj na menej tradičné, no o to exkluzívnejšie karbónové prevedenie „Carbon Fiber Black“. Jedným z materiálov smartfónov, s ktorým sa tak často nestretávame je keramika. UMIDIGI v novom Z2 Pro však odvážne využilo ako pokrývku zadnej steny aj keramiku.

…a ponúka aj veľa výkonu

Všetky tieto nádherné prevedenia v sebe ukrývajú hardvér s veľkým potenciálom. Základom pre výpočtové úlohy je procesor Helio P60 od spoločnosti MediaTek, ktorá doň priniesla 8 jadier s pracovnou frekvenciou 2 GHz a podporu umelej inteligencie. Tento kremík dopĺňa veľká operačná RAM pamäť s kapacitou až 6 GB a grafickú stránku má na starosť čip Mali-G72 MP3. Kombináciou tejto výbavy prinieslo UMIDIGI vysoký výkon, ktorý ocení aj náročný používateľ.

Ten môže využiť 128 GB zabudovaného úložiska, alebo ho prípadne rozšíriť o ďalších až 256 GB pamäte pomocou microSD karty. Dizajnéri spoločnosti však do modelu Z2 Pro priniesli aj veľký 6,2″ IPS displej s FullHD+ rozlíšením 2246 x 1080 pixelov a pomerom strán 19:9. Zobrazovací panel pokrýva až 90 % prednej plochy smartfónu a do vienka tiež dostal vynikajúci farebný gamut. Jedinou nedokonalosťou obrazovky je výrez, ktorý jej uberá z celkovej rozlohy. Nachádzajú sa v ňom potrebné snímače.

Štvorica fotoaparátov a výkonné bezdrôtové nabíjanie

UMIDIGI tu využilo duálny selfie fotoaparát so 16 MPx primárnym a 8 MPx sekundárnym Sony snímačom, pričom oba dostali clonu f/2.0. V ich schopnostiach je tiež rozpoznať tvár používateľa, čo je využité aj ako jeden zo spôsobov autorizácie pre prístup do systému. Na náprotivnej strane je vertikálne uložený duálny hlavný fotoaparát s rovnakým rozlíšením, no snímače tentokrát pochádzajú od Samsungu. Ten im pridal clonu f/1.7, ale aj optické priblíženie a podporu pre HDR režim, či rozpoznanie tváre.

U tejto časti výbavy môžeme tiež počítať s umelou inteligenciou, ktorá zlepšuje výsledné fotografie aj pri fotení z ruky v nočných podmienkach. Pod dvojicou fotoaparátov sa nachádzaj ďalší z biometrických autentifikačných prvkov, ktorým je rýchly snímač odtlačkov prstov. Vďaka sklu na zadnej strane bolo možné využiť aj bezdrôtovú technológiu nabíjania. S výkonom až 15 W bude dopĺňanie energie bez káblov ešte rýchlejšie a pre väčšie pohodlie nemusí používateľ ani vyberať UMIDIGI Z2 Pro z ochranného krytu.

Bezdrôtová nabíjačka reaguje na indukčnú cievku v smartfóne na vzdialenosť 8 mm a ponúka tenkú konštrukciu s príjemným spracovaním. V jej útrobách je tiež inteligentný čip, ktorý sa stará o bezpečný proces bezdrôtového nabíjania. Tento doplnok však spoločnosť v balení ponúka len pri keramickej verzii UMIDIGI Z2 Pro. Batériu s kapacitou 3 550 mAh je však možné cez USB-C port nabíjať v základe aj pomocou adaptéra s rýchlym nabíjaním.

Výborná konektivita spĺňa aj naše požiadavky

Veľkým prekvapením tohto „Číňana“ je tiež jeho výbava po stránke konektivity, kde ponúka skutočne pestré možnosti. Okrem klasického Wi-Fi a Bluetooth pripojenia v ňom nájdeme aj slot pre 2 nanoSIM karty od ktoréhokoľvek operátora a NFC. Na Slovensku používateľ využije plnú podporu LTE sietí, kde UMIDIGI Z2 Pro prináša aj 800 MHz frekvenciu.

Operačným systémom je novší Android 8.1 Oreo vo svojej čistej podobe. Všetká táto skvelá výbava sa pritom zmestila do konštrukcie o hmotnosti len 165 gramov, ktorá už na pohľad láka pozornosť svojim úchvatným prevedením.

Všetko to výrobca zavŕšil dokonalou cenou

Ba čo viac, spoločnosť si za túto novinku nepýta vôbec veľa. Za UMIDIGI Z2 Pro v globálnej verzii „Twilight“ a „Carbon Fiber Black“ s podporou slovenského aj českého jazyka dáš v našom FonTech Shope len 261 €. Za to na oplátku dostaneš výborne vybavenú vlajkovú loď v prémiovom výzore. Pri výbere dopravy EU Express nehrozia žiadne dodatočné poplatky pri doručení balíka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom