Xiaomi je čínsky technologický gigant známy hlavne vďaka svojím smartfónom. No pravdou je aj to, že vyrába takmer každú elektroniku, na ktorú si len spomenieš. Teraz Xiaomi údajne zvažuje kúpu spoločnosti GoPro.

S touto prekvapivou správou prišiel portál Bloomberg. Ak je táto správa pravdivá a Xiaomi by sa skutočne odhodlalo spoločnosť GoPro získať, k svojej aj tak špičkovej elektronike, by pridalo čerešničku na torte. GoPro je spoločnosť založená Nickom Woodmanom ešte v roku 2002, ktorá vyrába a predáva populárne akčné kamery.

Popularita nestačí

Napriek popularite sa však spoločnosti GoPro nedarí podľa predstáv a už niekoľko rokov trpí finančnými problémami. V roku 2016 tak bola spoločnosť nútená prepustiť takmer 600 zamestnancov. Ďalším zlomom bolo zrušenie vývoja dronov v januári tohto roka. Po tejto udalosti samotný Woodman potvrdil, že je pripravený predať spoločnosť.

„Ak by existovala príležitosť zlúčiť GoPro s väčšou materskou spoločnosťou, ktorá by nám pomohla rozširovať naše podnikanie a poskytnúť lepšiu návratnosť investícií, privítali by sme možnosť preskúmať túto príležitosť,“ povedal Nick Woodman na margo prípadného predaja spoločnosti.

Podrobnosti zatiaľ nie sú známe

V roku 2014 bola hodnota spoločnosti vyčíslená na 10 miliárd dolárov. Avšak, cena akcií spoločnosti šla v roku 2018 dole až o 36% a trhová hodnota klesla o 700 miliónov dolárov. Preto dáva podľa týchto čísel a vyjadrení Woodmana predaj spoločnosti GoPro zmysel. Či to bude práve Xiaomi však nie je isté, nakoľko neexistujú zatiaľ žiadne podrobnosti o tejto transakcii. Predpokladá sa však, že celý obchod by sa mohol pohybovať na úrovni jednej miliardy dolárov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP