Apple aktuálne uvoľnil aktualizáciu softvéru zariadenia MacBook Pro pre rok 2018. Oprava softvéru by mala odstrániť kontroverzný problém s prehrievaním sa zariadenia.

Problém z prehrievaním sa MacBookov Pro pre rok 2018 hlásilo niekoľko používateľov, vrátane popredných YouTuberov zameraných na videá o technológiách. Podľa stanoviska Applu bol problém spôsobený chybou firmvéru. V utorok zároveň Apple vydal vyhlásenie pre portál Bussiness Insider, v ktorom uviedol:

„Po rozsiahlych testoch výkonnosti a mnohých pracovných zaťaženiach sme zistili, že vo firmvéri chýba digitálny kľúč, ktorý má vplyv na systém tepelného manažmentu a v novom MacBooku Pro môže spôsobiť zníženie taktu pri vysokých tepelných zaťaženiach. Oprava firmvéru je zabudovaná v dnešnej aktualizácii macOS High Sierra 10.13.6 a jej inštalácia sa odporúča.

Ospravedlňujeme sa každému zákazníkovi, ktorý zažíva menej ako optimálny výkon v nových systémoch. Zákazníci môžu očakávať, že nový 15-palcový MacBook Pro bude až o 70% rýchlejší a 13-palcový MacBook Pro s dotykovým panelom je až 2-krát rýchlejší, ako to dokazujú výsledky výkonnosti na našej webovej stránke.“

Testy vraj ukazujú, že už je všetko v poriadku

Apple tiež uviedol na stránkach produktov MacBook Pro 2018 testovanie, ktoré bolo vykonané na modeli s procesorom Core i9. Ide o veľmi podobné testovanie, aké môžete vidieť vo videu Youtubera Dave Lee. Práve jeho videá odštartovali kontroverznú polemiku o chybe, ktorá spôsobuje prehrievanie sa MacBookov Pro.

Lee po aktualizácii softvéru vydal aj druhé video, kde znova testoval výkon Macbooku Pro s procesorom Intel i9. Aj podľa jeho testov je aktualizácia od Apple skutočne účinná a výkon už netrpí spomínanou chybou. Ostáva len dúfať, že MacBook Pro s procesorom Core i9, rovnako ako ostatné modely, budú plniť svoju prácu bez problémov a poskytnú svojím používateľom svoj plný potenciál.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom