banner-mi-notebook-air-12Notebooky nie sú v Číne vyrábané s takou popularitou ako smartfóny či tablety. Aj napriek tomu sa z času na čas objaví niekto, kto skúsi šťastie s vlastným notebookom. Chuwi ako známy výrobca čínskych tabletov vypustí v blízkej dobe do sveta notebook Chuwi LapBook s plnohodnotným 15,6″ displejom.

Notebook Chuwi LapBook prichádza s tenkou kovovou konštrukciou a s jemnými plastovými prvkami. Celková hrúbka sa pohybuje v rozsahu 7 až 22 milimetrov a hmotnosť činí 1,8 kg. Telo sa odspodu postupne stenčuje. Okolo displeja nájdeme iba 14 mm tenké rámiky, vďaka čomu je notebook trochu menší od priemerného notebooku. Úsporné opatrenia sa dotkli klávesnice, ktorá postráda numerický blok. Klávesnica bola zároveň posunutá trochu vyššie, čím je k dispozícií ešte viac priestoru pre veľký touchpad, ktorý je nevyhnutný pre plnohodnotnú prácu.

lapbook_a1_09

Kúpiť Chuwi LapBook za 217 €

FullHD rozlíšenie 15,6-palcového displeja je základ pre efektívnu a kvalitnú prácu. Veľa výrobcov na toto zabúda, a tak aj teraz ešte nájdeme na Slovensku v predaji notebooky s 15,6-palcovým HD displejom aj s cenou okolo 500 €. Chuwi LapBook medzi ne, našťastie, nepatrí a FullHD displej zabezpečí len ten najväčší komfort.

lapbook_a1_11

Výkonovú stránku má na starosti 4-jadrový procesor Intel Atom Z8300 s taktom 1,44 GHz, ktorý sa v prípade náročnej operácie dokáže pretaktovať na frekvenciu 1,84 GHz. Nie je to síce žiadna sláva, no vďaka použitej 14 nm technológií podáva procesor dostatočne veľký výkon aj pri nižšej frekvencii. Operačný systém Windows 10 si musí vystačiť so 4 GB DDR3 operačnej pamäte RAM a 64 GB interného úložiska. Dostatok energie dodá až 10 000 mAh batéria, ktorú je možné nabíjať prúdom 3A pri 5V. LapBook od Chuwi je práve v predpredaji do 3.11. za cenu 217 €.

lapbook-chuwi-foto lapbook_a1_02

Novinky