Každý z nás dnes už vníma chladničku ako samozrejmosť. A každý z nás sa pri jej kúpe rozhoduje podľa iných parametrov. Pre niekoho je dôležitý dizajn, iný si praje nízku spotrebu, ďalšieho zaujímajú funkcie ako dávkovač vody či ľadu ale všetci chcú chladničku nenáročnú na údržbu. O to, že zápach či námrazu nechce nikto z nás sa nemusíme ani rozprávať. Ale čo sa skrýva pod anglickými názvami technológií a čo od nich máme vlastne čakať?

V tomto článku sa budeme venovať chladničkám značky Samsung a ich technológiám. Tento rok totiž táto kórejská spoločnosť oslavuje 50. výročie a teda 50 rokov technologických inovácií.

Twin Cooling

Pokiaľ si zakúpite chladničku s touto technológiou, môžete očakávať dlhšie zachovanie chuti, čerstvosti, farby a textúry vašich potravín. To zabezpečujú oddelené chladiace systémy, ktoré nepretržite merajú teplotu a vlhkosť vďaka 10 senzorom. Systém následne automaticky optimalizuje výkon chladiaceho systému v každej z dvoch častí chladničky – chladnička a mraznička. Preto túto technológiu nájdete len v kombinovaných chladničkách.

True No Frost

Táto technológia zabraňuje vytváraniu námrazy, ľadu a šetrí energiu. True No Frost je vylepšená technológia No Frost. Rozdiel je v nižších nárokoch na spotrebu energie aj chladiaci systém. Vďaka tomu je predĺžená životnosť chladničky. Bežné chladničky s manuálnym odmrazovaním je potrebné pravidelne odmrazovať, čo znamená zbytočnú stratu času. Chladničky s automatickým odmrazovaním spôsobujú, že na povrchu uložených potravín vzniká námraza.

Tá potom niektoré potraviny môže poškodiť. Modely využívajúce technológiu True No Frost v sebe skrývajú okrem štandardného chladiaceho obehu aj ďalší vnútorných obeh chladeného vzduchu. Ten odvádza vlhkosť z vnútorného priestoru chladničky. Táto vlhkosť kondenzuje na ploche výparníka, ktorý sa skrýva za zadnou stenou chladničky a zmení sa na ľad. Ľad sa cyklicky taví a voda odteká ku kompresoru, kde sa odparuje.

Multi Flow

V chladničkách vybavených technológiou Multi Flow dochádza k rovnomernému rozloženiu teploty vo všetkých častiach chladničky. To zabezpečujú prieduchy studeného vzduchu na úrovni každej poličky a boxu. Pri bežných typoch chladničiek si môžete všimnúť efektu, že zatiaľ čo potraviny bližšie k zadnej stene chladničky pomaly mrznú, tie bližšie k dvierkam sa skoro ani nechladia. Tento efekt sa umocňuje aj bežným používaním chladničky, kedy otvárate dvierka za účelom vkladania či vyberania potravín.

FamilyHub

Zatiaľ čo predchádzajúce technológie si v podstate ani neuvedomujeme, že máme, pretože na taký komfort sa veľmi rýchlo zvyká, spoločnosť Samsung ponúka aj modely amerických chladničiek s integrovaným 21,5“ dotykovým displejom, ktorý nazýva Family Hub. Na Slovensku sa tento typ chladničky momentálne nepredáva ale v zahraničí jej cenovka začína na 2 199$.

Chladnička vybavená touto technológiou dokáže toho skutočne veľa. Dokážete monitorovať kvalitu potravín, dátumy ich expirácie, plánovať jedlá a porovnávať ich s aktuálnym množstvom surovín v chladničke, ktoré na prípravu daných jedál potrebujete. Aby ste si to vedeli predstaviť v praxi, tak povedzme, že si naplánujete jedlá na nasledujúci týždeň. Do tohto systému si uložíte svoje platobné údaje a spoločnosť, ktorá vám má potraviny doručiť.

V Amerike to je napríklad Amazon. Chladnička následne za vás všetky potrebné suroviny objedná, zaplatí a vy ich už len preberiete od kuriéra. Okrem toho je možné chladničku využiť aj na zábavu. Obsahuje vstavané reproduktory AKG a hlasového asistenta. Je možné ju integrovať aj do systému Samsung’s Smart Things Cloud a pripojiť tak k inteligentnej domácnosti.

Oslavy polstoročnice s výraznými zľavami

Pokiaľ si zariaďujete nové bývanie či rozmýšľate nad kúpou modernej chladničky, určite zvážte vaše potreby. Moderné technológie vám dokážu zjednodušiť život a zaobstaranie vašej chladničky vám dokáže zjednodušiť predajca elektroniky Okay elektro, ktorý vám vašu novú chladničku zadarmo doručí na ktorúkoľvek kamennú predajňu na Slovensku. Okrem toho ponúka v týchto dňoch na chladničky, práčky a televízory od Samsungu výrazne zľavy k oslavám 50. Výročia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom