Chevrolet odhalil dlho očakávaný model Corvette Stingray, ktorý má motor umiestnený v strede vozidla. Ponúka skvelé špecifikácie za veľmi lákavú cenu, píše Engadget.

Americká automobilka predstavila nový model Stingray 2020, ktorý má motor umiestnený v strede konštrukcie vozidla. Model Stingray 2020 je poháňaný osemvalcovým 6.2 litrovým motorom, ktorý dáva športovému autu výkon až 495 koní a schopnosť akcelerácie z 0 na 100 km/h za menej ako 3 sekundy. Napriek tomu, že nový model je v skutočnosti dlhší, širší a o 166 kg ťažší ako model C7 (7. generácia Chevrolet Corvette), si to vodič ani nemusí všimnúť, pretože sedí viac vpredu, píše CNBC.

Zobraziť celú galériu (3)
Osemvalcový 6.2L motor umiestnený v strede vozidla / Zdroj: Chevrolet

Stingray 2020 má poprvýkrát v histórii Corvette plne digitálnu prístrojovú dosku, čo obnáša 8-palcový displej s podporou pre Android Auto a Apple CarPlay a 4G pripojenie. Vo vozidle sa taktiež nachádza vrecko s NFC a bezdrôtovým nabíjaním umiestnené medzi sedadlami a virtuálny asistent, ktorý okrem iného informuje vodiča o aktuálnej premávke.

Zobraziť celú galériu (3)
Kokpit vodiča / Zdroj: Chevrolet

Systém Performance Data Recorder / Valet Mode, ktorý bol do Corvette Stingray pridaný v roku 2014, dostáva viaceré vylepšenia vrátane podpory FullHD videí a porovnávania výkonu na vlastne vytvorených trasách. Vychytávkou je tiež Magnetic Ride Control 4.0, ktorý vie vytlačiť nos vozidla o 40 mm za 3 sekundy a pamätá si problematické miesta ako výmoly alebo príjazdové cesty pomocou GPS.

Zobraziť celú galériu (3)
Pohľad spredu / Zdroj: Chevrolet

Nasledujúc nový Cadillac CT5 bude Stingray 2020 taktiež jedným z prvých modelov koncernu General Motors postavených na novej platforme digitálnych vozidiel. Dbá hlavne na minimalizovanie kabeláže, urýchľovanie prenosu signálu a umožňuje inštalovať aktualizácie pre vozidlo aj cez internet.

Ponúka tiež dva nové režimy pre vodiča – režim Z, ktorý upravuje vylepšenie motora a odozvu prevodovky a režim My Mode, ktorý si vie vodič prispôsobiť podľa svojich predstáv. Azda najväčším ťahákom nového modelu je jeho cena, ktorá má byť v základnej výbave nižšia než 60 000$ (53 500€). Výroba Corvette Stingray 2020 sa má začať už tento rok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom