Českí kolegovia z oblasti herného priemyslu hovoria o najväčšom obchode v histórii. Prednedávnom totiž k došlo ku kúpe štúdia Warhorse Studios, ktoré vzniklo v roku 2011 so sídlom v hlavnom meste Českej republiky. Warhorse Studios sa preslávilo predovšetkým historickým herným titulom Kingdom Come: Deliverance.

Po takmer ôsmych rokoch sa novým majiteľom stáva rakúsko-nemecká firma Koch Media, ktorá je od roku 2018 súčasťou švédskej skupiny THQ Nordic. Mnohých možno zaujíma suma, ktorá bola vyčíslená pri kúpe českého vývojára hier. Tá prekročila skvelých 42 miliónov €. Nakoľko však bolo potrebné vyplatiť viaceré dlhy, po ich odpočítaní sa jedná o sumu viac než 33 miliónov € a väčšina bude vyplatená v hotovosti.

Nový majiteľ môže priniesť ešte väčšie úspechy

Český vývojár si od svojho založenia prešiel viacerými problémami a nebyť investora, ktorý mal v spoločnosti 70 %, tak by osud Warhorse Studios bol pravdepodobne úplne iný. Problémy sa však nakoniec podarilo vyriešiť a v súčasnosti má štúdio viac než 120 zamestnancov. Zaujímavosťou je, že viacerí členovia tímu sa v minulosti podieľali na vývoji hier, akými sú napríklad obľúbená Mafia a Mafia II, ale aj Flashpoint či UFO.

Prečítajte si tiež!
Hráči slovenskej VR hry na Steame sú takí rýchli, že prekonali limity, ktoré vývojári označili za nedosiahnuteľné

Zdá sa, že kúpa rakúsko-nemeckou spoločnosťou českému štúdiu môže výrazne pomôcť. Najnovšie informácie hovoria o pokračovaní titulu Kingdom Come, nakoľko sa prvá časť dočkala obrovského úspechu v podobe viac než 2 miliónoch kópií. Warhorse Studios sa teší na novú etapu pokračovania a verí, že zákazníci budú spokojní ešte viac, než to bolo doteraz.

Spokojnosť je aj na strane švédskeho THQ Nordic, ktoré Warhorse Studios považuje za jedno z popredných nezávislých štúdií v Európe. Skvelou správou však je, že zakladatelia aj naďalej zostávajú v spoločnosti a budú pokračovať v jeho riadení, v ktorom podľa THQ Nordic budú mať kreatívnu slobodu. Táto spolupráca by teda mohla priniesť naozaj skvelé výsledky a nové herné tituly, ktoré sa budú tešiť veľkej obľube používateľov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom