Predaj ekologickejších „presúvadiel“ najmä s elektrickým pohonom má v súčastnosti čoraz väčší úspech. Do tohto trendu sa zapojila aj česká Alza, ktorá prednedávnom začala predávať elektromobily Tesla. Teraz však prichádzajú na rad elektrické motorky. 

O predaji Tesiel od Alza.cz sme ťa už informovali. Išlo prevažne o skladové zásoby automobilov, kde nebola možnosť vlastnej personifikácie a prípadný záujemca sa tak musel uspokojiť s ponúkanou výbavou.

Tesla bola naozaj len začiatok

Bohužiaľ však boli cenami až príliš vysoko, čo neviedlo k veľmi dobrým predajom. Teraz to Alza.cz skúša s iným sortimentom, no s rovnakým pohonom – elektrickým.

zdroj fotografie: alza.cz

Predávať sa budú prevažne elektromotorky od amerického výrobcu Zero Motorcykles. Momentálne je k dispozícii 9 kusov, ktoré sa postupne začínajú predávať. Dojazd pri najvýkonnejších verziách je až 259 kilometrov. Najväčšou výhodou elektrického pohonu je okamžitý nástup výkonu.

Ceny, ktoré príliš nepotešia

Tieto motocykle sú zároveň aj ľahšie a úroveň hluku je v podstate nulová, respektíve minimálna. To ale môže byť aj pomerne riskantné, nakoľko motorkár, ktorého nie je počuť, je vystavený omnoho vyššiemu riziku na cestách.


zdroj fotografie: alza.cz

Na výber sú rôzne výkonnostné aj dojazdové verzie, ako aj dve prevedenia motocyklov. Celkový výkon sa pohybuje na úrovni 11 – 52 kW. Ceny začínajú na približne 13 000 €. Najdrahšia verzia s dojazdom spomínaných 259 kilometrov vychádza až na poriadne mastnýc 19 000 €, za čo sa dá kúpiť už naozaj solídna športová / enduro motorka, na ktorú sa dá prejsť omnoho dlhšia vzdialenosť. Každopádne ide o zaujímavú ponuku, ktorá môže osloviť určitú skupinu ľudí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú