Česká automobilka MW Motors nie je síce tak známa ako mladoboleslavská Škodovka, no aj napriek tomu má vo svojom portfóliu niekoľko ambicióznych projektov. Jedným z nich je aj nové, plne elektrické SUV MWM Spartan, ktoré ponúka bezkonkurenčné vlastnosti v teréne, informuje portál Insideevs.

Ako píše spoločnosť MW Motors na svojom oficiálnom webe, Spartan vychádza z legendárneho SUV UAZ Hunter, ktoré sa vyrába v Rusku. Oproti ruskej verzii však Spartan disponuje elektrickým pohonom. Do vozidla je možné namontovať batérie s kapacitou od 56 kWh do 90 kWh, presné čísla dojazdu však spoločnosť zatiaľ nezverejnila.

MW Motors

Elektromobil je vybavený iba jedným motorom, ktorý je napojený na pôvodnú nápravu a pohon 4×4, čím sa maximálne znížili náklady na jeho prestavbu. To by sa malo v pozitívnom slova zmysle prejaviť aj na jeho finálnej cene.

MW Motors

Cieľovým trhom pre elektromobil MWM Spartan je Británia, čo zodpovedá aj otázku ohľadom toho, prečo sa nachádza riadenie na pravej strane. Spartan sem má prísť ako náhrada za nesmierne populárny Defender, ktorého staršie generácie viac nezodpovedali emisným a bezpečnostným normám v krajine.

Na ostrovoch by sa mal začať jeho predaj už v druhom kvartáli 2020 a automobilka plánuje Spartana predávať aj v Európe, samozrejme, na tento trh príde s riadením umiestneným naľavo a dočkať by sme sa ho mali neskôr v roku 2020.

MW Motors

MWM Spartan však bude neskôr k dispozícii aj vo verzii s klasickým spaľovacím motorom, informuje Insideevs. Či však pôjde o originálny motor UAZ, alebo iný motor s lepšími vlastnosťami hlavne v prípade emisíí, zatiaľ automobilka neprezradila.

MW Motors

Okrem elektrického SUV má MW Motors vo svojom portfóliu aj elektrickú retro limuzínu LukaEV, ktorá disponuje dojazdom približne 300 km. Jedná sa o plnohodnotný a hlavne veľmi štýlový elektromobil, ktorý kombinuje retro dizajn s modernými technológiami a interiérom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom