banner-xiaomi-mi4c
Xiaomi na včerajšej tlačovej konferencii predstavilo hneď dve zariadenia, Redmi Note 3 a Mi Pad 2. Väčšina z nás však čakala skôr na novú vlajkovú loď v podobe Xiaomi Mi5, ktorý je v príprave už viac ako rok. V tento deň sa však spomínal aj Xiaomi Mi5, o ktorom prehovoril sám CEO spoločnosti.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Okrem otázok ohľadom nových zariadení sa novinári po konferencii snažili „vydolovať“ nejaké informácie o Xiaomi Mi5 od kompetentných ľudí. Podľa CEO Xiaomi, Lei Juna, „Stojí Mi5 za to čakanie“. Bohužiaľ, to je všetko čo prezradil, takže žiadne parametre či dizajn alebo aspoň upresnený dátum prestavenia. Po dohadoch o predstavení na CES 2015 a  počas tohto leta, tu máme ďalšie odloženie. Našťastie by sme mali byť oficiálnemu predstaveniu už veľmi blízko, keďže by podľa dohadov mal Xiaomi Mi5 obsahovať Snapdragon 820, ktorý sa začne objavovať v prvých smartfónoch už na začiatku budúceho roku.

XIAOMI Mi4 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>lei-jun-interview

Xiaomi CEO, Lei Jun, počas interview

Medzi ďalšími informáciami bola ujasnená aj dostupnosť pre iné trhy ako Čína, India, Indonézia a Brazília. Presnejšie bola daná otázka ohľadom USA a Japonska, keďže oficiálne Xiaomi nepredáva svoje smartfóny na týchto trhoch, ale podľa Lei Juna bude ešte nejaký čas trvať, kým sa ich smartfóny na tieto trhy dostanú. Už o niekoľko týždňov by sme mohli konečne po prvýkrát vidieť Xiaomi Mi5, ale dovtedy budeme musieť len čakať alebo dúfať v nejaký únik informácií.

Zdroj: Phonearena.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP