Rozdiel medzi priemernými predajnými cenami smartfónov značky Samsung a Apple je teraz väčší ako kedykoľvek predtým. Hovorí o tom správa od Strategy Analytics. 

Tento rozdiel poriadne narástol najmä v poslednom štvrťroku 2016. Kým priemerná predajná cena iPhonov činila 630 €, Samsung svoje smartfóny predával v priemere za 206 €. Znamená to teda, že rozdiel medzi priemernými cenami prekonal nový rekord, a to až 424 €. Pre porovnanie si zoberme rok 2012. V tej dobe stáli Samsungy priemerne 400 € a iPhony 546 €. Za päť rokov sa teda rozdiel zvýšil zo 146 € až na 424 €, čo naozaj výrazný skok.

Samsung Galaxy S8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

nenechaj si ujsť
Dvadsiatka aktuálne najlepších smartfónov na svete. Nájdeš medzi nimi aj ten svoj?

Vyššie uvedené informácie však vôbec nie sú prekvapujúce. Dôvodom je totiž úplne odlišná predajná stratégia týchto dvoch gigantov. Kým Apple sa orientuje výhradne len na prémiové zariadenia, za ktoré sú zákazníci ochotní priplatiť si, Samsung ponúka zariadenia z každej cenovej kategórie. Vlajkové lode zastrešuje rada Galaxy S, strednú triedu Galaxy A a nižšiu triedu zas Galaxy J či Galaxy C. Najviac sa priemerná predajná cena znížila práve u Samsungu. Je to najmä preto, že juhokórejský výrobca sa začal zameriavať aj na rozvíjajúce sa trhy, ktoré bažia hlavne po smartfónoch nižšej až strednej triedy.

iphone
zdroj fotografie: Pexels

Napriek tomu, že tento rozdiel už teraz prekonal rekord, v budúcnosti bude zrejme ešte väčší. Priemerná cena iPhonov sa môže kvôli očakávanému (a drahému) iPhonu 8 výrazne zvýšiť a ceny Samsungov budú pravdepodobne naďalej klesať. Myslíš si to isté alebo máš na vec iný pohľad? Ak áno, pokojne ho zverejni v komentároch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom