Konečne sme sa dočkali európskej verzie nedávno predstavenej vlajkovej lode Xiaomi CC9 Pro, ktorú budeš poznať pod označením Xiaomi Mi Note 10 a Xiaomi Mi Note 10 Pro.

Európsky trh sa teda dočkal až dvoch verzií Xiaomi Mi Note 10, pričom tá s prívlastkom Pro sa od klasickej verzie líši iba veľkosťou úložiska a operačnej pamäte RAM. Inak sa jedná o úplne identické zariadenia. Ide teda o prvý smartfón určený pre globálny trh s neuveriteľným 108 MPx snímačom fotoaparátu a vôbec najlepšou kamerou na svete podľa hodnotenia DxOMark.

Kúpiť Xiaomi Mi Note 10 za 384 €

Pri nových smartfónoch tak máš na výber z troch farebných prevedení ako Aurora Green, Glacier White a Midnight Black. Mi Note 10 a Mi Note 10 Pro majú úplne identické rozmery 157,8 x 74,2 x 9,67 mm a aj hmotnosť, ktorá je 208 gramov.

Na prednej strane sa rozprestiera nádherný Arc AMOLED displej o veľkosti 6.47″ s rozlíšením FullHD+ a zaoblením po oboch bočných stranách. Hustota pixelov v týchto novinkách dosahuje hodnotu až 398 ppi. Predná kamera sa nachádza v malom výreze v tvare kvapky a dosahuje rozlíšenie 32 MPx. Pod displejom sa nachádza nová generácia snímaču odtlačkov prstov.

Čo však robí Mi Note 10 a Mi Note 10 Pro bezkonkurenčne najlepšími fotomobilmi na svete, je zadná penta-kamera. Tá ponúka trojicu hlavných snímačov a dva pomocné senzory, poďme si ich teda detailne predstaviť:

  • 108 MPx hlavný snímač Samsung S5KHMX, 4-osová optická stabilizácia, clona f/1.69
  • 5 MPx super telephoto snímač, 5 násobné optické priblíženie, 4 osová optická stabilizácia, 10 násobný hybridný a 50 násobný digitálny zoom, clona f/2.0
  • 12 MPx portrétový snímač S5K2L7, duálne automatické zaostrovanie, 2 násobný optický zoom, clona f/2.0
  • 20 MPx ultra širokouhlý snímač Sony IMX350 CMOS BSI, šírka záberu až 117 stupňov, clona f/2.2
  • 2 MPx maco snímač, ohnisková vzdialenosť 1.5 cm

Snímače dopĺňajú dva duálne LED blesky, ktoré napomáhajú zhotovovať perfektné zábery aj pri horšom svetle. 

Ostatné parametre iba potvrdzujú, že Xiaomi skutočne vytvorilo vlajkovú loď aj pre tých, ktorí chcú to najlepšie za naozaj málo peňazí. V tele Xiaomi Mi Note 10 aj Mi Note 10 Pro tiká procesor Snapdragon 710G, ktorý je dostačujúci na všetky úkony, ktoré by si mohol so smartfónom vykonávať. Grafický čip Adreno 618 disponuje funkciou True HDR. Ako sme už poznamenali, jediný rozdiel je vo veľkostiach pamätí. Mi Note 10 prichádza s kombináciou 6 GB RAM + 128 GB úložisko, zatiaľ čo Pro verzia dostala až 8 GM RAM + 256 GB interného úložiska.

Fantastickou správou je aj okamžitá prítomnosť MIUI 11, ktoré už disponuje funkciou Alway On displeja. Kapacita batérie dosahuje 5260 mAh a smartfóny majú podporu až 30W rýchleho nabíjania. No a takáto 30W rýchla nabíjačka sa nachádza už v základnom balení oboch verzií. Telefón tak nabiješ z 0 na 100 % za 65 minút.

Z konektivity tu máme dvojpásmové WiFi, NFC, Bluetooth 5.0 či dokonca infračervený port. Novinky tiež podporujú všetky dostupné navigačné systémy a fantastickou správou je, že novinky tiež majú plnú podporu 4G sietí aj na našom území.

Gearbest/Screenshot

Obe tieto novinky absolútne zaklincovala cena, nie však v tom negatívnom zmysle, práve naopak. Takto vybavený smartfón si už môžeš objednať na Gearbeste za neuveriteľných 384 €.

Kúpiť Xiaomi Mi Note 10 za 384 €

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom