Pripravovaná hra Call of Duty: Black Ops 4 príde o jednu z najviac ikonických vlastností. Klasický režim kampane, ktorý bol prítomný zatiaľ v každom titule totiž nahradí Battle Royal mód, ktorý môžeš poznať z hier ako PUBG či Fortnite.

Toto rozhodnutie sa stretlo s veľmi rozdielnymi názormi verejnosti. Jedna strana to víta ako skvelý krok, tá druha zas zatracuje celé Call of Duty, nakoľko skvelé spracované kampane boli tým hlavným dôvodom, kvôli čomu si danú hru zakúpili.

Stávka na multiplayer

V novom Black Ops 4 už nenájdeš žiadnu možnosť, akoby si si mohol zahrať takpovediac sólo. Celá hra bude postavená na multiplayer móde a okrem spomínaného Battle Royal režimu, nazývanému Blackout, tu bude aj režim Zombie s troma misiami (v záhrobí, na zaoceánskej lodi (Titanic) a gladiátorské súboje). Celkový dej multiplayera by sa mal odohrávať niekde medzi druhým a tretím dielom Black Ops.

Autori hry sľubujú doteraz najväčšiu mapu, aká kedy bola v Call of Duty a bude obsahovať ako pozemné boje, tak aj tie letecké či námorné. Chovanie zbraní by malo byť oveľa realistickejšie a dostupné budú aj veľké možnosti ich modifikácie. Celkovo to má viesť k tomu, aby hráčov hra bavila čo najdlhšie a nestrávili pri nej len pár hodín.

Zmena len pre tohtoročnú hru

Podľa všetkého je rozhodnutie zrušiť klasickú kampaň záležitosťou len tohto titulu. Ďalšie diely by už mali obsahovať všetko to, na čo sú hráči Call of Duty zvyknutý. Bude zaujímavé sledovať, ako na túto skutočnosť zareagujú hráči a či sa tento krok ukáže ako správny. Hry typu Battle Royal sú však veľmi obľúbené a práve tie dosahujú rôzne rekordy v počte hráčov ktoré ich hrajú.

Všetko tak visí práve na tvorcoch, aby vytvorili dostatočne kvalitný obsah, ktorý by prilákal masy ľudí. Vydanie hry je naplánované na 12. októbra a bude dostupná na PC, PS4 a Xbox. Čo na tento krok hovoríš ty? Si spokojný s tým, akým smerom sa vyvíja séria Call of Duty?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom