banner-mi5s-plusPearl je nová spoločnosť, ktorá sa zameriava na prepojenie inteligentných technológií a automobilov. Vznikla pomerne nedávno, v júni minulého roka a založili ju traja inžinieri, ktorí sa stretli ako kolegovia v spoločnosti Apple.

Spoločnosť Pearl sa snaží dostať moderné technológie k vodičom všetkých áut, bez ohľadu na vek alebo cenu ich štvorkolesového tátoša. Ich ideou je, že vozidlo netreba nevyhnutne vymeniť, stačí ho teda len inovovať.

Prvým Pearl produktom je zadná kamera do auta, ktorá v sebe skrýva dve HD kamery, parkovacie senzory a je nenápadná, pretože sa navonok veľmi neodlišuje od umelohmotného rámika okolo ŠPZ vozidla.

pearl-rearvision-camerazdroj fotografie: Pearl

Inštalácia a samotné nastavenie kamery je veľmi jednoduché. Nezaberie totiž viac ako pár minút a nemusíš byť ani vyučený profesionál. 

pearl-rearvision-camera-installzdroj fotografie: Pearl

V dnešnom svete je veľmi dôležitou premennou energia. Ani v tomto ohľade kamera spoločnosti, v ktorej má až 50 zo 70 zamestnancov skúsenosti s prácou pre Apple nezaostáva. Inžinierom sa podarilo kameru vybaviť solárnym panelom, ktorý zvládne dodať obom kamerám dostatok energie aj bez káblov.

pearl-rearvision-camera-energyzdroj fotografie: Tech Insider

Po inštalácii získa vodič jedinečný prehľad o tom, čo sa deje za vozidlom. Zariadenie neostáva len pri obraze, pretože v sebe zahŕňa aj parkovacie senzory s alarmom. Ak sa za vozidlom náhle ocitne iné auto alebo osoba, aplikácia prostredníctvom snímača vizuálnym a audio alarmom upozorní šoféra. Zaujímavou funkciou je taktiež možnosť „poobzerať sa“ do strán, ktorú vodiči ocenia v prípade, že cúvajú z radu áut a nevidia do strán. 

pearl-rearvision-camera-livestreamzdroj fotografie: Pearl

Za prepojenie kamier a Pearl aplikácie je zodpovedný tento malý adaptér, ktorý do auta pripojíš pomocou OBD portu. Adaptér ma taktiež za úlohu vyhodnocovať možné riziko zrážky s prekážkou v zornom poli kamery a odosielanie upozornení.

pearl-rearvision-camera-connectionzdroj fotografie: Pearl

Podľa nových nariadení budú musieť byť v USA vybavené zadnou kamerou všetky autá vyrobené od mája roku 2018. Pre ostatných vodičov je jednou z možných alternatív práve zadná kamera spoločnosti Pearl, ktorej cenovka je aktuálne nastavená na 474 €.

pearl-rearvison-camera

Myslíš si, že má spoločnosť Pearl na trhu s automobilovými technológiami šancu uspieť? Prijal by si niečo podobné aj na Slovensku? 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP