Holandská kráľovská letecká spoločnosť KLM sa pustila do projektu, ktorým chce navždy zmeniť stavbu a tvar súčasných lietadiel. Investovala totiž do konštrukcie lietadla Flying – V, ktorý má rovnaké rozpätie krídel ako súčasné lietadlá, pričom dokáže prepraviť až 314 cestujúcich. Zmena nastala práve v už spomínanej konštrukcii, ktorá sa podobá na známu elektrickú gitaru Gibson Flying-V.

Dizajnéri na Delft Technology University v Holandsku sa pohrali s konštrukciou tak, že krídla sú v tvare „V“ a navyše okrem cestujúcich budú obsahovať miesto pre nákladný priestor, palivové nádrže a ostatné dôležité zariadenia. Pohon lietadla podľa The Sun zabezpečujú dva prúdové motory, ktoré sa nachádzajú v zadnej časti lietadla, pričom sa rapídne znížia náklady na palivo. Týmto spôsobom je vraj možné ušetriť až 20% paliva.

Veľkosť lietadla možno porovnať s Airbusom A350 alebo Boeingom 787, takže by bolo schopné využívať súčasné hangáre a pristávacie dráhy. Jeho celková šírka je 65 metrov a dĺžka necelých 55 metrov. Zatiaľ nie je známe, ako bude vyzerať interiér, no samozrejmosťou je, že aj tu sa dočkáme mnoho inovatívnych vylepšení, uviedlo DailyMail.com.

Teraz už neostáva nič iné, len čakať na to, kedy sa podobné lietadlá dostanú do ostrej prevádzky. S technologickým pokrokom to však už dlho trvať určite nebude.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom