Životný projekt Kevina Costnera, do ktorého vrazil desiatky miliónov z vlastného vrecka, narazil na veľké ťažkosti. Prvý diel novej westernovej série Horizont: Americká sága v kinách finančne pohorel a premiéra pokračovania sa teraz odkladá na neurčito.

Druhý film do kín zatiaľ nepríde

Costner novú westernovú snímku produkoval, režíroval, napísal si k nej scenár a hrá v nej aj hlavnú úlohu. Okrem toho svojmu vysnívanému westernu obetoval aj 38 miliónov z vlastného vrecka, keď založil banke svoj pozemok v Santa Barbare.

Ani obrovský zápal a veľké nadšenie hlavnej hviezdy však filmu finančný úspech nepriniesli. Western s rozpočtom približne 100 miliónov dolárov v kinách zatiaľ zarobil iba 25 miliónov a budúcnosť celej ságy je ohrozená. Costner Horizont: Americká sága od začiatku plánuje ako štvordielnu sériu, pričom druhý diel už je natočený a do kín mal podľa pôvodných plánov doraziť v auguste tohto roka.

To sa napokon s istotou nestane. Variety informuje, že distribučná spoločnosť New Line Cinema sa po dohode s Costnerom a ďalšími producentmi rozhodla augustovú premiéru odložiť na neurčito. Namiesto toho už na budúci týždeň 16. júla prvý diel westernovej ságy sprístupní online na PVOD platformách, teda streamovacích službách ako iTunes (po novom Apple TV) a Google Play (po novom Filmy YouTube), kde si ho diváci budú môcť zakúpiť.

Horizont: Americká sága následne pribudne aj na službu Max, dátum premiéry zatiaľ zverejnený nebol. Distribútor spoločne s Costnerom dúfajú, že vďaka streamovacím službám si film nájde dodatočnú fanúšikovskú základňu, čo by sa teoreticky mohlo podariť. Aj napriek finančnému neúspechu sú reakcie od divákov priaznivé a film sprevádzajú pozitívne ohlasy.

Ide si za svojím

Costner ani distribútor zatiaľ nehovoria, kedy sa do kín dostane druhý film. Jeho premiéra je zatiaľ iba preložená, o zrušení uvedenia v kinách žiadna strana nehovorí. V hre však musí byť aj táto možnosť, pričom o spôsobe distribúcie druhého dielu vo veľkom napovie divácky záujem v najbližších týždňoch.

Slávny herec si neúspech nepripúšťa a aktívne pracuje aj na ďalších dvoch pokračovaniach. Tretí film sa už nachádza v štádiu produkcie, finálny štvrtý diel sa bude nakrúcať až neskôr, no herci už k nemu dostali scenár.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú