Marvel tento rok odpálil svoju štvrtú fázu vo veľkom štýle. Ako na filmovom poli, tak aj na tom seriálovom, žne jeden divácky úspech za druhým. Predovšetkým jeho seriály zaznamenali tento rok viaceré rekordy sledovanosti a niektoré z nich už aj dokonca potvrdili ďalšie série.

S veľkými očakávaniami je tak spájaný aj jeho ďalší seriálový spin-off Hawkeye s obľúbeným Jeremym Rennerom v úlohe špičkového ostrostrelca Clinta Bartona. Novinka zo sveta MCU sa nám dnes predstavila prvou oficiálnou ukážkou zabalenou do vianočného balenia.

V novinke by mala dostať hlavný priestor aj postava jeho dcéry Kate Bishop, ktorú sme mohli vidieť už na konci Avengers: Endgame pri symbolickom preberaní streleckej štafety po svojom otcovi. V jej podobe uvidíme herečku Hailee Steinfeld, známu napr. z westernu Skutočná Guráž alebo transformerového spin-offu Bumblebee.

Rodina Hawkeye vs. Mafia

Príbeh seriálu by mal podľa viacerých indícií vychádzať z komiksovej série Matta Fractiona a práve jeho zápletku si Marvel prepožičal pre seriálové spracovanie. Jadrom príbehu je stret Clinta s mafiou a zároveň strata sluchu, s ktorou musí obľúbený Avenger zápasiť.

Tieto udalosti tak môžu byť dôvodom zakomponovania dcéry Kate do hlavnej obsahovej stavby dejovej zápletky. Ak do tohto príbehu zahrnieme aj udalosti z Black Widow, kde šla Clintonovi po krku Čierna vdova Yelena Belova, môžeme sa tešiť na zaujímavý akčný stret.

TMDB.org

Seriál so šiestimi epizódami bude na streamovacej platforme Disney Plus už túto jeseň 24. novembra. Ak séria pôjde rovnakou cestou ako úspešný Loki, každá nová epizóda by mala vychádzať každý týždeň v stredu a vyvrcholiť počas vianočných sviatkov, čomu nakoniec zodpovedá aj samotný trailer.

Slovenskí diváci však vyjdú nakrátko, keďže Hawkey si pri premiére legálnou cestou bez použitia VPN nepozrú. Avizovaný jesenný príchod Disney+ na Slovensko bol totiž odložený na budúcoročné leto.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú