Dlho očakávaná hra z univerza obľúbeného Batmana je konečne realitou, spoločnosť Warner Bros. však predstavením novej hry viacerých zaskočila. Bude založená na kooperácii a sústrediť sa bude predovšetkým na postavu Batgirl.

Nová hra ponesie názov Gotham Knights a pôjde o kooperačnú akciu s obľúbenými prvkami hrateľnosti, ktoré definovali pôvodnú Arhkam trilógiu. Predstavenie sprevádzala dvojica trailerov, ktoré výraznou mierou napovedajú, akým smerom sa vývojári v novej hre rozhodli uberať.

V cinematickej príbehovej upútavke Batman necháva svojim verným spolubojovníkom odkaz s videom, v ktorom ich informuje o svojej smrti a zároveň vyzýva na ochranu Gothamu. Tú mesto bude potrebovať viac, ako kedykoľvek pred tým, štvorica hrdinov v zastúpení Batgirl, Red Hood, Robin a Nightwing je pripravená so zločinom zatočiť.

Príbehová línia by sa mala vo veľkom sústrediť na Barbaru Gordon alias Batgirl, nová hra by podľa Comingsoon jemným rebootom celej Batmanovskej trilógie. Znamená to nové postavy, zápletky aj hlavných antagonistov. Chýbať medzi nimi s istotou nebude Mr. Freeze, ktorý sa objavil v traileri, koniec traileru naznačuje aj ďalších silných zločincov.

Nová hra ponúkne priame strety s nepriateľmi, rovnako ako ich tiché likvidovanie počas stealth pasáží. Hrateľné budú všetky štyri postavy, každá bude vybavená unikátnym štýlom pohybov aj setom technologických hračiek, ktoré bude používať pri cestovaní prostredím aj súbojoch.

Aj keď je veľký dôraz kladený na kooperáciu, Gotham Knights bude plne hrateľný aj v režime pre jedného hráča. Viac o hrateľnosti napovie video nižšie, v ktorom nám tvorcovia priblížili postavu Batgirl a jej schopnosti.

Vydanie Gotham Knights je naplánované na rok 2021 a to na zariadenia  PC, S4, PS5, Xbox One X a Xbox Series X. Na záver ešte malý spoiler. Postava Batmana bude podľa všetkého odomknutá po prejdení hry v režime New Game+.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú