Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

banner-mi-band-2
Bluetooth je asi najkomplexnejšia možnosť pripojenia alebo prepojenia s ostatnými zariadeniami. Táto technológia je tu už nejaký rok a stále sa nájde slušné množstvo používateľov, ktorí na ňu nedajú dopustiť. Využitie nájde v rôznych oblastiach techniky, no aj Blutooth potrebuje nutný upgrade, ktorý je bližšie, než sa môže zdať. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Nové minoritné verzie Bluetooth prinášajú zväčša vylepšenia po stránke vysokokvalitného audio prenosu či zvýšenia efektívnosti. V porovnaní s najnovším Bluetooth 4.2, prináša aktualizovaná verzia Bluetooth 5 štyrikrát väčší dosah a dvakrát vyššiu rýchlosť prenosu. Ďalšia vlastnosť, v ktorej bude Bluetooth 5 vynikať, je bezpečnosť, respektíve využitie v priemysle. Rôzne oblasti priemyslu budú môcť využívať novú verziu Bluetooth na blízke pripojenia a operácie, ktoré sú po novom až 8-krát rýchlejšie. Ako príklad si môžeme zobrať napríklad navigáciu alebo kontrolu zásob.

bluetooth
Plnohodnotný štandard nového Bluetooth 5.0 bude na trh uvedený na konci tohto roka a začiatkom roka 2017. Zariadenia s podporou nového štandardu by nemali na seba dlho čakať, čiže opäť hovoríme o konci tohto roka, respektíve o začiatku budúceho roka. Taktiež je veľmi ťažké predpovedať, kedy sa objavia prvé technologické výdobytky s novým Bluetooth 5.0. V prípade, že sa niečo nové dozvieme, určite vás budeme informovať.

Zdroj: Phonearena

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú