Teraz čítate
Bluetooth 5 je oficiálne vonku! Pripravte sa na veľký dosah a dvojnásobnú rýchlosť

banner-redmi-4
Bluetooth je technológia, ktorú si obľúbilo veľké množstvo ľudí. Jeho malou nevýhodou doteraz bol relatívne malý dosah. To sa však v úplne novej, piatej verzii zmenilo. Taktiež sa zvýšila aj rýchlosť prenosu a prvé zariadenia s touto novou technológiou prídu už onedlho.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!

Je to tu! Bluetooth 5, ktorý bol ohlásený v polovici júna, je konečne vonku! Zdokonalil sa vo všetkých smeroch a zameriavať sa bude najmä na internet vecí. Hlavnými vylepšeniami piatej verzie bude hlavne rýchlosť, väčší dosah a celkovo sa bude zameriavať aj na internet vecí, ktorý vyžaduje stabilné pripojenie aj na väčšie vzdialenosti. Nejedná sa tak len o akýsi malý „update“, ale o úplne novú technológiu.

Bluetooth reproduktor od XIaomi

Bluetooth reproduktor od Xiaomi

V poradí už 5. verzia Bluetooth prináša až štvornásobne väčší dosah pripojenia k zariadeniam a dvojnásobnú rýchlosť prenosu. Stabilnejšie spojenie bude dosiahnuté aj vďaka nižšej interferencii s inými zariadeniami. Z batérie si nový Bluetooth veľa neukrojí, pretože spotreba energie je veľmi nízka. Aj vďaka tomu si tak budeme môcť vychutnať obľúbenú hudbu bez strachu o batériu či stratu pripojenia. Prvé zariadenia s touto novinkou by mohli prísť už do 6 mesiacov, no premiéru bude mať technológia na výstave CES v budúcom roku.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
70%
Páči sa mi to
20%
Chcem to
10%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Študujem na vysokej škole a zaujímam sa o novinky vo svete technológií, ktoré ma neustále neprestávajú prekvapovať. Môj záujem ma doviedol až k portálu FonTech.sk, kde pracujem ako redaktor. Kontakt: matus@fontech.sk
  • Iggi Kali

    bude to vedieť bezstratovo preniesť hudbu? napr bezstratovú :)

  • peterpan

    hlave ze z mojho win 10 pc zmizlo po updatoch zo 7micky bluetooth uplne.. niet po nom ani stopy ani v spravcovi zariadeni. ani v ponuke v menu nastaveni ,riesili ste uz niekto podobny problem? skusal som instalovat nejake bluetooth drivery od intelu pre win 10 ale nepomohlo.. :( (na dosku v pc co mam asus P8Z77-V som ziadne drivery na nete ohladom bluetooth nenasiel,len pre extreme verziu)