banner-redmi-4
Bluetooth je technológia, ktorú si obľúbilo veľké množstvo ľudí. Jeho malou nevýhodou doteraz bol relatívne malý dosah. To sa však v úplne novej, piatej verzii zmenilo. Taktiež sa zvýšila aj rýchlosť prenosu a prvé zariadenia s touto novou technológiou prídu už onedlho.

Je to tu! Bluetooth 5, ktorý bol ohlásený v polovici júna, je konečne vonku! Zdokonalil sa vo všetkých smeroch a zameriavať sa bude najmä na internet vecí. Hlavnými vylepšeniami piatej verzie bude hlavne rýchlosť, väčší dosah a celkovo sa bude zameriavať aj na internet vecí, ktorý vyžaduje stabilné pripojenie aj na väčšie vzdialenosti. Nejedná sa tak len o akýsi malý „update“, ale o úplne novú technológiu.

Bluetooth reproduktor od XIaomi

Bluetooth reproduktor od Xiaomi

V poradí už 5. verzia Bluetooth prináša až štvornásobne väčší dosah pripojenia k zariadeniam a dvojnásobnú rýchlosť prenosu. Stabilnejšie spojenie bude dosiahnuté aj vďaka nižšej interferencii s inými zariadeniami. Z batérie si nový Bluetooth veľa neukrojí, pretože spotreba energie je veľmi nízka. Aj vďaka tomu si tak budeme môcť vychutnať obľúbenú hudbu bez strachu o batériu či stratu pripojenia. Prvé zariadenia s touto novinkou by mohli prísť už do 6 mesiacov, no premiéru bude mať technológia na výstave CES v budúcom roku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP